Prázdninové, dovolenkové, slnečné, letné, júlové... nové Mama a ja je tu!

redakcia Mama a ja | 1. júl 2012
Prázdninové, dovolenkové, slnečné, letné, júlové... nové Mama a ja je tu!

Editoriál redaktorky Andy Mánikovej ako pozvánka na listovanie júlovým vydaním Mama a ja.

Editorial

Leto má svoju typickú omamnú vôňu, vonia kvapkami slanej vody na perách, žiarivo modrou oblohou, lúkou plnou rozkvitnutých divých makov, ktoré bozkávajú slnečné lúče.

 

Toto leto je však pre nás ešte o čosi voňavejšie. Už tri mesiace u nás rozvoniava vôňa bábätka. Vôňa, ktorá sa zdrží iba nakrátko, zavítala k nám s príchodom bociana. A tak sa na tú vôňu s nehou pozeráme, prihovárame sa jej, túlime sa k nej, usmievame...Všetci, ani mojich tínedžerov neobišla. Hoci sa čoraz častejšie tvária, že patria viac do sveta dospelých, dostala aj ich. A tak kočíkujú, pestujú, prihovárajú sa... a zatiaľ som nepočula to, čo počúvam pomerne často: „Musím?“ alebo „No dóóóbre, počkaj chvíľu“. Neviem, ako to tá naša vôňa robí, ale všetci kmitáme, len aby sme jej ulahodili. Za odmenu dostaneme úsmev na perách, keď sa posnažíme viac, pridá bonus v podobe prvých vylúdených hlások. V dobrej nálade pokračujeme v dialógu, naša vôňa a my. Keď nemá svoj deň, uspávame ju na rukách, spievame a rozprávame nekončiace príbehy... Rozmaznávame? Vari sa dá láskou rozmaznať? To, čo si myslíte, vaše pocity a názory ste napísali do našej rubriky Mamy radia mamám, priložili fotografie vašich najmilších a podelili ste sa s tou vašou omamnou vôňou.

Musím sa vám všetkým poďakovať, pretože ste si popri starostlivosti o tú vašu vôňu našli čas a svojimi príspevkami ste redakciu doslova zasypali, no, žiaľ, nebolo možné zaradiť ich všetky. Väčšinou ste sa však, milé mamičky, ockovia, zhodli na tom, že vôňa bábätka je priveľmi omamná a je takmer nemožné jej odolať a o drobca sa staráte s nehou a láskou. Dávate mu ten najlepší základ – lásku a istotu, na čo postupne začnete ukladať kamienky výchovy. Pomaly, postupne, jeden k druhému. Ak vybudujete pevné základy láskou, z vašej vône sa raz určite stane vyrovnaný, sebavedomý mladý život.

No a teraz hor sa za zážitkami, ktoré k letu neodmysliteľne patria. Vychutnajte si prázdniny, dovolenku, aj tú materskú či rodičovskú. A ak vám tento rok more nevyjde, prajem vám aj v mene redakcie aspoň more spánku, ktoré pomôže zahnať kruhy pod očami z prebdených nocí, more trpezlivosti pri pestvách vašich najmenších a najmä oceán radosti. Stačí si k nej nájsť dôvod, postačí možno aj taký drobný, ako je prelistovanie vašej obľúbenej MAMA a ja. Krásne leto a príjemné čítanie!

Andy Mániková

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: