„Pani doktorka, pomôžete môjmu bábätku?!“

redakcia MAMA a ja | 25. Mar 2015
„Pani doktorka, pomôžete môjmu bábätku?!“

Poznáte službu Rodinný lekár?

Milá redakcia MAMA a ja,
chcem sa vám poďakovať za skvelú službu RODINNÝ LEKÁR, o ktorej sme sa dozvedeli práve vďaka vám. Priznám sa, že som si pôvodne myslela, že ju budeme mať len „pre istotu“, pre môj dobrý pocit, ale v skutočnosti lekára na telefón nikdy nevyužijem... Veď na čo aj? Všetci sme zdraví a ja si určite poradím... Ako veľmi som sa mýlila!

Na Valentína sme si domov priniesli náš krásny ružový uzlíček – Laurinku. Prvé dni boli, ako to už býva, kostrbaté... Plné drobnej neistoty i toho zvláštne krásneho pocitu, ktorý cítite, keď je čosi „nové“ a do vášho domu príde obrovská radosť. Spočiatku sme sa tešili, ako sa s dcérkou pekne zlaďujeme, ukážkovo papkala, priberala... No už o pár dní po našom príchode mi začala úporne plakať. Myslela som si, že je pokakaná a znervózňuje ju plienka, ale nebola to pravda. Skúšala som jej ponúknuť mliečko, ale opäť nič. Bola úplne napätá, nič jej nevyhovovalo a plač sa zhoršoval. Uplakaná som s ňou dezorientovane pobehovala po izbe, pretože som už nevedela, ČO robiť. Ja viem, pre ostrieľané mamičky úplná pohoda, lenže ja som akurát bola doma sama, moja mamička je 300 km ďaleko a navyše, má zdravotné problémy, tak som jej nechcela telefonovať a pridávať starosti. Vtom mi padol zrak na MAMA a ja. Spomenula som si, že sme si aktivovali službu Rodinného lekára, s trasúcimi sa rukami som zobrala časopis a snažila som sa nájsť stránku, kde je telefonický kontakt (samozrejme, že nie a nie ju nájsť...). Hoci som sa cítila čudne, že im volám, strach o dcérku a moja neistota boli silnejšie. Práve mala službu príjemná pani doktorka, už len jej hlas ma upokojil... Povedala mi, že to je  dojčenská kolika, čo mám robiť, dokonca mi povedala, aby som si zapla Skype a navigovala ma, ako mám robiť dcérke masáž bruška a cvičiť s nožičkami. Lolinke sa evidentne uľavilo... Prebrali sme aj môj jedálniček, pani doktorka zisťovala, či som náhodou nezjedla niečo, čo by dcérku predsa len mohlo podráždiť. Dohodli sme sa, že moju obľúbenú šošovicu asi radšej na určitý čas vynechám. Keď manžel prišiel večer z práce, celá rozžiarená som mu vravela, aký mám za sebou hrozný, ale zároveň skvelý zážitok. A áno, musím uznať, že aj vďaka nemu, pretože MAMA a ja mi predplatil on! J

Možno sa niektoré z vás nad mojím zážitkom pousmejete, ale strach neskúsených mamičiek má obrovské oči, vtedy sa zastrie mozog a jednoducho neviete logicky uvažovať. Som rada, že existuje niekto, kto ma vypočuje a poradí mi. A moje otázky nebagatelizuje! Som za túto istotu vďačná, keď už nemôžeme mať pomoc v starej mame, máme sa aspoň s kým poradiť, keď je tu nejaký zdravotný problém. A tých, povedzme si úprimne, je v prípade detí neúrekom.

Silvia N. z Bratislavy  

RODINNÝ LEKÁR – služba, ktorá naozaj funguje!

Skúseností, ako je tá Silviina, našťastie, aj vďaka MAMA a ja pribúda. Sme rady, že vám môžeme pomáhať nielen „cez písmenká“, ale i konkrétnymi službami, o ktorých vás informujeme. A ak je to možné, dokonca vám sprostredkujeme výhodnejšie podmienky. Veď mamy mamám rozumejú najlepšie a zachovať zdravie svojej rodiny je to najdôležitejšie. Navyše, pokojná mama, ktorá vie, čo má robiť, nemá strach a zbytočné obavy, je polovica rodinného šťastia!

„Veľmi sa tešíme, že sa služba Rodinný lekár pomaly dostáva do povedomia verejnosti a naši klienti sa neboja zatelefonovať svoj problém odborníkom. Napokon, to i účelom služby je – poradiť, ak vám nie je jasné čosi z lekárskej terminológie v dokumentácii, konzultovať správny manažment liečby, poradiť sa, či nie sú potrebné aj iné, doplňujúce vyšetrenia a ak áno, tak vám rovno zariadiť konkrétneho odborníka i výmenný lístok. Jednoducho a v čo najrýchlejšom čase. A najmä kedykoľvek – skutočne 24 hodín, sedem dní v týždni,“ konštatuje Marek Michalko, autor myšlienky projektu Rodinný lekár.

S akými ďalšími problémami sa pacienti obrátili na odborníkov z Rodinného lekára?

Nálepka: Výhodnejšia cena za lieky
Zuzane po dlhšie trvajúcich zdravotných problémoch prišli na problém so štítnou žľazou. Prvotná úľava však vystriedala obavy:
„Od lekára som dostala papier, kde bolo množstvo po latinsky písaných termínov. Keď sme sa o mojej diagnóze zhovárali s manželom, prišli sme nielen na to, že papieru ani za mak nerozumieme, ale vlastne ani neviem, čo ma čaká. Mala som obmedziť určité jedlá, ale odrazu som si nebola istá ktoré. Bol piatok večer a v hlave kopec otázok. Je to zlé alebo nie až tak veľmi? Tak som zavolala „rodinným lekárom“. Pán doktor mi „preložil“ všetko, čomu som nerozumela, povedal mi o ochorení i prognóze viac, poradil potraviny, ktorým sa mám vyhýbať a naopak. Takže som s liečebným procesom mohla začať okamžite a predovšetkým, nemať nervy na „dranc“ po celý víkend...“

Úspora za lieky
Jakub službu využil už niekoľkokrát, ale naposledy veľmi ocenil, že mu ušetrili peniaze.
„Máme chorého syna, ktorý dlhodobo berie lieky, za ktoré doplácame 25 eur mesačne. Našli preňho lacnejší variant a navyše, s menšími vedľajšími účinkami. Dokonca mu prestali i závraty, ktoré spôsobovali predošlé lieky. Aj touto cestou lekárom veľmi ďakujem a len sa čudujem, kde boli doteraz!“

Možnosť získania výmenného lístka
Monika oceňuje možnosť objednania sa na vyšetrenie a promptné získanie výmenného lístka:
„Predpokladám, že ešte veľakrát využijeme službu objednania sa k špecialistovi. Pre manžela som nedávno potrebovala reumatológa. Údajne to bežne trvá aj päť mesiacov, kým sa dostanete na rad, a to sa mi zdalo nemysliteľné. Skúsila som teda zavolať Rodinného lekára a výmenný lístok som dostala do piatich dní, priamo do mailu! Už sa nebudem „obťažovať“, ak budeme musieť k očnému, kardiológovi či na mamograf... Viem, kde mi čas k odborníkovi nielen urýchlia, ale vyberú aj kvalitného špecialistu.“

Rady lekára k užívaniu liekov
Dominika mala starosti s podávaním čierneho uhlia u dcéry:
„Dcérka mala črevné problémy, ktoré sme sa rozhodli riešiť čiernym uhlím. Na obed i večer som jej podala po päť kusov. Stále jej však nebolo celkom dobre a odrazu som si nebola istá, či môžeme v podávaní pokračovať alebo nie. A kedy by sa malo objaviť zlepšenie. Pán doktor ma upokojil a odporučil účinný postup. Bolo to oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie, ako ísť na pohotovosť, čakať hodiny a ešte na vás budú pozerať, prečo obťažujete s takou banalitou.“

Aj na dovolenke so „svojím“ lekárom....
Keďže čochvíľa začnete riešiť letné dovolenky, aj tu môžete využiť službu rodinného lekára.
„Z dovolenky v zahraničí nás kontaktoval nešťastný otecko, ktorého dieťa dostalo alergickú reakciu. Na tele sa mu objavovali veľké červené vyrážky. Ukázali ich nášmu lekárovi cez Skype, on stav vyhodnotil, odporučil im vhodný prípravok z cestovnej lekárničky i ďalší manažment liečby – celodenné vyhýbanie sa slnku, oddych, dostatok tekutín. Ďalší klient nás kontaktoval z Egypta a urobil veľmi dobre. Mal ťažkosti, na ktoré mu tamojší lekár predpísal lieky. On si však nebol istý, či by ich mohol kombinovať so svojimi liekmi, ktoré bežne užíva. Ukázalo sa, že nie a dokonca by mohlo dôjsť k vážnemu poškodeniu zdravia. Problém bol totiž v rečovej bariére klienta,“ upozorňuje M. Michalko. 

Špeciálna akcia pre predplatiteľky MAMA a ja
Vyskúšajte službu RODINNÝ LEKÁR na 1 mesiac ZADARMO!

Keďže vieme, že žiadna mamička nemá peňazí nazvyš, zariadili sme, aby ste službu Rodinný lekár dostali nielen za zvýhodnenú cenu, ale tiež si ju mali možnosť nezáväzne vyskúšať. A potom sa rozhodnúť...  

Ako postupovať?

 • Ak si predplatíte MAMA a ja na jeden rok so ŠPECIÁLNYM BALÍKOM RODINNÝ LEKÁR , získate službu na 13 mesiacov – z toho 1. mesiac na skúšku zadarmo! Ak so službou nebudete spokojné, peniaze vám budú  vrátené. Ak nie, ďalších 12 mesiacov môžete využívať službu Rodinného lekára vždy, keď to budete potrebovať, každý deň (v čase od 16:00 do 22:00 hod), pre celú rodinu – max. 4 osoby v spoločnej domácnosti.
  Za predplatné MAMA a ja + službu Rodinný lekár zaplatíte iba 33 €! + získate službu na jeden mesiac na skúšku zadarmo!

Alebo si môžete objednať

 • Ak o predplatné záujem nemáte, môžete si objednať iba ŠPECIÁLNY BALÍK RODINNÝ LEKÁR. Získate tak ročnú starostlivosť lekárov pre celú vašu rodinu. Odborníci vám budú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni až 7 lekárov. Za službu zaplatíte zvýhodnenú cenu 139 € na rok (necelých 12 €/mesiac) + získate službu na jeden mesiac na skúšku zadarmo!


Kliknite si na www.mamaaja.sk, sekcia Predplatné a vyberte si službu, ktorá vám najviac vyhovuje! Po zaplatení vybranej alternatívy získate od nás unikátny kód, ktorý zadáte pre registrácii na vybranú službu (iba rodinný lekár alebo aj predplatné MAMA a ja). Pozor, kód musíte nahlásiť do mesiaca od jeho obdržania, aby sa vám služba aktivovala! Potom ju mesiac využívate grátis a ak sa osvedčí, pokračujete. Ak nie, peniaze vám vrátime!  

Výhody rodinného lekára pre vás i pre vašu rodinu:

 • 24-hodinové telefonické konzultácie s odborným lekárom o liečbe akútnych aj pretrvávajúcich chronických zdravotných problémov.
 • Sprostredkovanie odborných vyšetrení bez dlhého čakania a mnohokrát aj bez zbytočnej návštevy vášho obvodného lekára.
 • Nestrácajte čas vyhľadávaním informácií o svojom zdravotnom stave na internete, ale priamo konzultujte svoje zdravie s profesionálnym lekárom cez telefón, nonstop 24 hodín denne.
 • Portál spolupracuje len so špičkovými lekármi, ktorí sami aktívne vykonávajú svoju lekársku prax a dokážu zhodnotiť váš zdravotný problém aj cez telefón.
 • Nestrácajte čas v čakárňach, ale konzultujte svoj zdravotný stav kedykoľvek a v pohodlí vášho domova.
 • Rodinný lekár je s vami každý deň aj v zahraničí, v prípade potreby i prostredníctvom videohovoru (Skype).
 • O vhodnom výbere lieku, ako aj o jeho vedľajších účinkoch a možných komplikáciách, sa poraďte s lekárom, nie lekárnikom.
 • Možnosť zaslania výmenného lístka na odborné vyšetrenie e-mailom.

Viac informácií nájdete na www.rodinnylekar.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: