Bratislava uzatvára Tesco beh pre život už túto sobotu

Redakcia | 24. jún 2014
Bratislava uzatvára Tesco beh pre život už túto sobotu

Bežci pomôžu v boji proti detskej obezite.

Už o pár dní sa uzatvorí jedno z najväčších charitatívno-športových podujatí na Slovensku. Tesco Beh pre život štartuje v sobotu, 28. júna, o 11:00 na Partizánskej lúke. Patrónmi behu pre Bratislavu sú tanečnica Miroslava Kosorínová, herci Zuzana Kanócz a Juraj Loj, moderátor Ivan Binďo Bindas, športovci Lucia Medeková a Matúš Michal. Nebude chýbať Michaela Králiková s rodinou, ktorú poznáte z Tesco kampane. Ako po minulé roky i tentoraz sú pre najmenších bežcov pripravené hravé aktivity ako maľovanie na tvár, súťaže a mnoho ďalšieho.

„Bežíme pre život, aby sme upozornili na fakt, že detská obezita je naozaj problémom dnešných dní. A pritom stačí urobiť tak málo. Hýbať sa a žiť zdravšie. Postavte sa v sobotu o 11:00 na štart spolu s nami. Stretneme sa na Partizánskej lúke pri amfiteátri. Prevencia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami je dôležitá,vyzývajú spoločne patróni Zuzana Kanócz a Juraj Loj, Miroslava Kosorínová, Ivan Binďo Bindas, Matúš Michal a rodina Michaely Králikovej. Vlani v rámci Tesco behu pre život absolvovalo 3,5 km trasu v Bratislave 4194 ľudí. Celkovo Bratislavčania odbehli či odkráčali 14 679 km. Vďaka ich ochote pomôcť sa podarilo vyzbierať 16 418 eur, ktoré pomohli pri kúpe unikátneho prístroja Nano Sight.

 „Tohtoročný Tesco Beh pre život neznamená len príležitosť aktívne stráviť deň so svojou rodinou, priateľmi či známymi. Znamená možnosť pomôcť v boji proti detskej obezite na Slovensku,“  hovorí Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco.  V poradí siedmy Tesco Beh pre život preto Nadácia Tesco organizuje v spolupráci so Slovenskou nadáciou srdca. Všetky vyzbierané financie budú využité v rámci edukačných aktivít zameraných na vzdelávanie a prevenciu pred obezitou a nezdravým životným štýlom u detí či mladých ľudí. Zo štartovného a finančných darov Slovenská nadácia srdca pripraví putovný projekt pre 25 základných škôl po celom Slovensku zameraný na zdravý životný štýl. „Až 12% detí v školskom veku je obéznych a tempo pribúdania týchto detí sa zrýchľuje. Práve tomuto problému sme sa rozhodli venovať. Preto sme oslovili Slovenskú nadáciu srdca. Vyzbierané prostriedky pomôžu osvete a prevencii detí či mladých ľudí pred obezitou a následnými zdravotnými ťažkosťami. Zároveň podporia prácu odborníkov s ich rodičmi,“ doplňuje Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco.

S edukáciou mladých ľudí je totiž podľa odborníkov potrebné začať už v ranom školskom veku. Problémy s vysokou hladinou cholesterolu majú práve deti. Ich počet rastie geometrickým radom. „Približne polovica detí vo veku 11 až 12 rokov na Slovensku má vyššiu hladinu cholesterolu ako 4,3 mmol/1, čo je odporúčaná hodnota u detí,“ uzatvára doc. MUDr. Gabriel Kamenský, Csc, správca Slovenskej nadácie srdca. 

Výška štartového poplatku pri online registrácii prostredníctvom webstránky www.behprezivot.sk

     deti od 6 do 15 rokov: 3€

     mládež od 15 rokov a dospelá osoba: 6€

     rodina: 12 € (2 dospelé osoby a max. 3 deti do 15 rokov)

Výška štartového poplatku pri registrácii priamo na mieste

deti od 6 do 15 rokov: 4€

mládež od 15 rokov a dospelá osoba: 7€

rodina: 14 € (2 dospelé osoby a max. 3 deti do 15 rokov)

Ako môžete ešte inak prispieť?

Priamo na mieste behu si budete môcť zakúpiť rôzne predmety ako šilty, náramky a Bobble fľaše s filtrami. Môžete zorganizovať zbierku na pracovisku, v škole alebo v záujmovom krúžku. Ak sa z akékoľvek dôvodu nemôžete behu zúčastniť, ale aj napriek tomu chcete pomôcť, stačí ak zašlete ľubovoľný príspevok na účet Nadácie Tesco, vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s., číslo účtu  06 352 306 78 / 0900. Po skončení behov všetky vyzbierané financie prevedieme na účet Slovenskej nadácie srdca a výšku zaslaných príspevkov zverejníme na našej webovej stránke. Stav zbierky, trasy behov a fotografie môžu ľudia sledovať na webstránke www.behprezivot.sk alebo na https://www.facebook.com/tescobehprezivot.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: