Alfa princíp

Mgr. Marika Koscelníková | 21. Oct 2014
Alfa princíp

Poznáte ju. Je taká akou nechcete aby bola. Väčšinou sa nachádza vo vašej blízkosti keď je vám to najmenej príjemné. Prípadne sa mihne v blízkosti muža, ktorý jej venuje nielen letmý pohľad. Vy viete, že nič z toho, lebo Ona by sa s takým ( akého vy máte) na rande nedohodla, ale predsa...načo sa tam obšmieta.

Poznáte ju. Je taká akou nechcete aby bola. Väčšinou sa nachádza vo vašej blízkosti keď je vám to najmenej príjemné. Prípadne sa mihne v blízkosti muža, ktorý jej venuje nielen letmý pohľad. Vy viete, že nič z toho, lebo Ona by sa s takým ( akého vy máte) na rande nedohodla, ale predsa...načo sa tam obšmieta. 

Ona je taká. Ona má to čaro o ktorom kolujú historky typu : vstúpi do miestnosti a všetky zraky sa obrátia na ňu. Nemôžete na ňu prestať myslieť. Nie , nie je krásna ( lebo vaše videnie krásy je úplne iné), nie je ani vtipná ( nepočuli ste ju zaujať veselou historkou), ale je to tá  legendami opradená Alfa samica. Čo s ňou? 

Pre objasnenie – alfa samice delíme na dva druhy. Tým prvým, nebezpečnejším, je Femme Fatale. Proti nej nič nezmôžete, lebo jej šarm je neprekonateľný a neohraničený tým, ako vyzerá. Tú je nutné rešpektovať a priučiť sa.  Druhým tipom je alfa samica s našpúlenými perami.

Zdá sa vám označenie alfa samica prízemné? Veď sme živočíšny druh, sme súčasťou prírody. Funguje to u nás podobne ako u zvierat. Alfa jedinec má postavenie, ktoré mu iní závidia, ale rešpektujú. V prírode sa ich rešpekt ( možno až strach) prejavuje primárnym prístupom k potrave. Rozumej - môže sa nažrať prvý.  Ale pozor, je tu jeden základný rozdiel medzi alfa samicou v prírode a tou našou spoločenskou. U zvierat výber najlepšieho z najlepších prebieha férovo – najčastejšie súbojom. Medzi nami ženami tá alfa žena jednoducho je. Inštinktívne vycítime, že sa s ňou neoplatí súperiť? Alebo si ju nechceme pohnevať, aby náhodou nesiahla na to, čo nám patrí ( áno, áno, ten náš s tými ponožkami pohodnenými pri posteli ) ? Žena je tvor vynaliezavý a skúmavý a snaží sa prísť na to, čo je za tým. Hádam najzúfalejším riešením je dostať sa do jej blízkosti a tváriť sa spriaznene.  Pokiaľ vás to k nej stiahne zo zvedavosti ( zlovestne pripravíte si pár otázok raste burzovej krivky za súčasné obdobie),  nedopadne to dobre, lebo vás prekukne a na otázku o cenných papieroch len mrkne gigantickou mihalnicou a odpije si šumivého. Mimochodom odpoveď na svoju otázku dostanete od blízko stojaceho muža, ktorý sa bude chcieť predviesť...nie pred vami, aby bolo jasné. Žiarlivo vás občas pri srdci pichne, keď sa pozeráte na dokonalú dvojicu očarujúcich jedincov zvyčajne v zložení on bohatý a ona prenádherná? Je to tak, ako má byť, milé dámy, bežné členky ženských kruhov. V prírode to funguje podobne. Najznámejším príkladom zo živočíšnej ríše sú vlky. Tam to funguje tak, že na čele svorky sú vždy alfa samec s alfa samicou. Alfa vlk sa nebude zapodievať nejakou obyčo vlčicou, lebo inštinktívne siahne po tej, ktorá zabezpečí najlepšie pokračovanie rodu. Medzi nami dievčatami – myslím, že inštinkty a pudy -  fungujú najviac aj pri takýchto spojeniach ( on  bohatý a ona krásna) v rode človečom.

Raz som sa s takouto alfa samicou sa stretla zoči voči. Pokúsila som sa aj o rozhovor a budete sa diviť, ale bola nesmierne milá. Ten úsmev, ktorý sa mi zdal byť povýšenecký, bol zrazu sympatický a ja som nemala potrebu vyťahovať na ňu zlovestné otázky o situácii na burze ( alebo som sa obávala, že mi na to dá odpoveď?). V každom prípade, mala som pocit, že mi je tá krásavica najkrajšia vďačná za to, že s ňou prehodím pár slov. V podstate sú tie alfa samice osamelé. Muži v nich vidia slušne povedané pokračovanie rodu a ženy nepriateľky.  Bola som rada  za svoje bežné členstvo v ženských kruhoch. Ak niečo chcem, musím sa snažiť. Ak nechcem, môžem sa schovať a nikto si ma nevšimne. Na druhej strane vidím svoje rezervy veľmi jasne. Moja nedokonalosť ma posúva.  Po stretnutí s Alfa samicou ku kaderníkovi, naozaj už bolo na čase. 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: