7 jednoduchých spôsobov, ako urobiť deň lepším

M | 20. júl 2023
7 jednoduchých spôsobov, ako urobiť deň lepším

Činnosti, ktoré vykonávame na každodennej báze, z dlhodobého hľadiska určujú, kým sme. Kým ste?

Ako trávite svoje dni, aké máte rituály a zvyky? Viete o tom, že aj malé vylepšenie vašej dennej rutiny vám môže pomôcť cítiť sa lepšie?

Tu je sedem tipov, ako čo najlepšie využiť svoj každodenný život:

1. Učte sa nové veci 

Hľadajte príležitosť na rozšírenie svojich vedomostí či zručností každý deň. Vypočujte si podcast, prečítajte si zaujímavý článok alebo sa naučte niečo z kníh či od známych. Pamätajte, že každý, koho stretnete, vie niečo, čo vy nie.

2. Urobte niekomu pekný deň

Urobte niečo, čokoľvek, pre niekoho iného. Buďte láskaví k ľuďom, liečite tým aj seba.

3. Využite svoje silné stránky

Vynikáte vtedy, keď môžete robiť to, čo viete najlepšie. Výskum ukazuje, že zamestnanci, ktorí využívajú svoje silné stránky, prevyšujú výkony tých, ktorí nie. Aké sú vaše silné stránky a využívate ich naplno?

4. Posilnite sa

Aktívne sa rozhodnite dobre jesť, viac sa pohybovať a lepšie spať. Každé sústo jedla, každý krok navyše a každá hodina odpočinku navyše má významný vplyv. Vaše každodenné rozhodnutia ovplyvňujú kvalitu vášho zdravia a života.

5. Myslite krok dopredu

Aké sú vaše dlhodobé ciele? Urobte aspoň jednu vec, ktorá vás k nim každý deň priblíži o krok –  aj o maličký takmer neviditeľný krok.

6. Robte niečo zmysluplné

Urobte niečo, bez ohľadu na to, aké malé je, čo nejakým spôsobom zlepší svet. Môžete napríklad zdvihnúť papierik zo zeme na ulici či nakúpiť susede.

7. Ďakujte

Strávte aspoň 30 sekúnd premýšľaním o tom, čo ste dosiahli, a ocenením toho, čo máte. Vyjadrenie vďaky je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa cítiť lepšie.

Činnosti, ktoré vykonávame na každodennej báze, z dlhodobého hľadiska určujú, kým sme. Kým ste vy? 

Zdroj: www.psychologytoday.com

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: