Čerství rodičia? 10 rád, ktoré rozhodne nepotrebujú počúvať!

Marika Koscelníková | 8. Sep 2017
Čerství rodičia? 10 rád, ktoré rozhodne nepotrebujú počúvať!

Stať sa rodičom znamená okrem iného, byť stredom pozornosti rodiny a okolia, ktoré ochotne a dobrosrdečne rozdáva rady. Všetci „vedia“, ako a čo treba robiť s bábätkom, ako sa cítite, čo potrebujete.

Tu je desať najčastejších rád, na ktoré sú čerství rodičia trošku „hluchí“, lebo si o nich myslia svoje...

1. "Spi, keď dieťa spí."

Jasné. Ľahneme si do postele vždy, keď naše bejby „zalomí“. Jesť, sprchovať sa, prať, žehliť, upratať, starať sa o iné dieťa v dome nemusíme.

2. "Je to ťažké."

Ó áno. Úprimne sme šokovaní. Naozaj sme si mysleli, že zodpovednosť za iný ľudský život je vec jednoduchá. Netušili sme, že to je ťažká vec. Fakt vďaka!

Môže vás zaujímať: TOTO radšej snažilkám nehovorte

co rodicia nechcu pocut

3. "Už ste začali sexovať? Mali by ste, viete, partner to potrebuje...."

Nikdy nezabudnite, dámy, aj keď ste nedávno tlačili ekvivalent vodného melónu cez vagínu (alebo ste ho dostali von operáciou brucha), vaša primárna starostlivosť by mala byť zameraná na blaho vášho manžela a jeho potreby. Ó, a ten ostatný člen domácnosti, ktorý si želá jesť každé dve hodiny? Určite tretie koleso.

4. "Dajte dieťaťu režim"

Aký skvelý nápad! Každý vie, že deti jedia, spia a plačú na povel. Drž sa toho a čoskoro bude tvoj malý vycvičený ako dobre chovaný zlatý retriever. Ak sa o to budeme snažiť naozaj dostatočne tvrdo,možno sa dočkáme. Pokiaľ nás to snaženie o režim nevyčerpá viac ako bábo so svojimi nerežimovými potrebami.

Môžete skúsiť: Režim bábätka: chce to systém!

5. "Nezabudnite si nájsť čas sami pre seba."

Oh, určite. Ak zistíme, že je takmer nemožné urobiť si čas na to, aby sme sa stretli s kamoškou v kine, alebo na so susedom na futbale, zjavne niečo robíme zle. Čo s tým malým ufňukaným bábätkom? 

co rodicia nechcu pocut

6. "Mali by ste sa pokúsiť o ďalšie dieťa čo najskôr“

Hej, súrodenec je určite na vrchole zoznamu želaní krátko po narodení bábätka, hneď za spánkom, poriadnym jedlom a dňom stráveným s nohami  na stole. Kdeže, ani nám nenapadne zdôveriť sa niekomu, že ďalšie dieťa v horizonte aspoň troch rokov nechceme. Žiadna dobrá matka by nechcela svoje dieťa nútiť k životu depresívnej samoty jedináčika kvôli vlastnej sebeckosti.

Riešite? Kedy je čas na druhé dieťa?

7. "Vychutnajte si každú chvíľu."

Toto je skvelá rada! Sme v týchto dňoch vystresovaní a unavení. Všetko je nové, obmedzujúce, náročné na čas a trpezlivosť. Ale áno. Potrebujeme nadhľad a ešte viac zabrať. Pardón. Vychutnávať.

8. "Len buďte pokojní a dieťa bude pokojné."

Všetko, čo musíme teda urobiť, je nájsť kdesi v zabudnutých pocitoch pocit absolútneho pokoja a naše bábätko prestane v tom momente kričať. To naozaj? Fakt si myslíte, že pohodoví rodičia nemajú nervózne, unavené, uplakané deti? To preto sa to naše dieťa v noci sto krát zobudí, lebo v polospánku vysielame zlé signály nepokoja?  Bŕŕ.

9. "Dojčenie je najlepšie."

Dojčíme. So zaťatými zubami, v chorobe, v bolesti, s boľavými bradavkami, keď dieťatko nepriberá (ani za nič nebudeme prikrmovať ). “Dojčenie je najlepšie“ s touto mantrou na perách  dojčíme na ulici, v autobuse, všade kde sa dá. Keď sa nedá, plačeme, že sme zlí rodičia, ktorí nemôžu dať dieťaťu to najlepšie.

10. "Dôverujte svojim inštinktom a všetko bude v poriadku."

Budeme si pamätať, že tie prvotné inštinkty sú oveľa dôležitejšie ako skutočné faktické poznatky o tom, ako sa starať o svoje dieťa. A ak nemáme "inštinkt", ako zvládnuť konkrétnu situáciu, zahĺbime sa do svojho vnútra a budeme hľadať odpoveď. Veď všetko vlastne vieme. Inštinktívne však tušíme, že to niekedy nestačí.    

www.cafemom.com

Keď novopečené mamičky(občas)klamú
Zlé deti – zlá matka? TAKTO rodičovstvo prekope vaše zmýšľanie!

SPOKOJNÝ život? Držte sa týchto štyroch PRAVIDIEL

co rodicia nechcu pocut

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: