Vyhodnotenie ankety Sterimar

Vyhodnotenie ankety Sterimar
22.12.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Ak ste sa zapojili do ankety s témou: hygiena nošteka vášho drobčeka, mohli ste získať produktový balíček Stérimar a ročné predplatné MAMA a ja.

My Vám teraz prinášame výsledky ankety aj mená výherkýň.

Nádcha u starších detí

Pri liečbe nádchy a prechladnutia u starších detí, viac ako 70 % detí fúka do vreckovky. Spreje s morskou vodou používa 60% detí a kvapky alebo spreje na liečbu nádchy viac ako 56% detí.

Deťom pomáhame zbavovať sa nádchy aj prostredníctvom naparovania dutín (vo viac ako 23%) a tzv. horské slnko využíva niečo cez 7% detí.

Správne fúkanie z nosa

Je pozitívne, že viac ako 72%, do ankety zapojených mamičiek vie, že správne sa z nosa fúka vždy len jednou nosovou dierkou, kým je druhá zapchatá prstom.

Zostáva však stále 28% mamičiek, ktoré to nevedia alebo učia svoje deti fúkať noštek nesprávnym spôsobom.

Používanie fyziologického roztoku

Len 56,6% mamičiek vie, že pri každodennej hygiene nosa by sa mal používať fyziologický roztok morskej vody. Informácia, že meď potláča rast a množenie baktérií a pôsobí protizápalovo sa na základe výsledkov ankety javí ako úplne neznáma.

Výsledky ankety potvrdzujú, že pokiaľ dieťa nádchu nemá, noštek mu nečistí viac ako 50% mamičiek. Čo je pozitívne, takmer 30% zúčastnených mamičiek noštek svojich detí zvlhčuje morskou vodou.

Nádcha u bábätiek

Ak má nádchu bábätko, voľba mamičky je viac než jasná. Až 84,3% mamičiek siaha po odsávačke, 35,5 % čistí noštek vreckovkou.

Pred použitím samotnej odsávačky siaha viac ako 65% odpovedajúcich mamičiek po morskej vode, aby sliznice nošteka najskôr zvlhčili. Takmer 15% mamičiek nepoužíva pre použitím odsávačky žiadny produkt a takmer 10% používa kvapky do nosa.

Mená výherkýň ankety STÉRIMAR

Produktový balíček STÉRIMAR a ročné predplatné časopisu MAMA a ja získavajú:

Marika Michálková

Zuzana Schneider

Karolína Porubská

K výhre srdečne blahoželáme!