Viete, ako sa najlepšie postarať o novorodeniatko?

Viete, ako sa najlepšie postarať o novorodeniatko?
7.11.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Ako čerstvá mamička určite dôverne poznáte ten pocit, keď si svoje maličké bábätko konečne donesiete domov z pôrodnice, ste plná materinskej lásky a šťastia, no napriek preštudovaniu množstva informácií máte aj tak v hlave množstvo otázok.

Na čo nezabudnúť? Čomu sa vyvarovať? A takto by sme mohli pokračovať. Kúpanie a prebaľovanie sa popri dojčení lusknutím prsta zaradia medzi vaše najčastejšie denné činnosti.

Nie je toho málo, no ak na nič nezabudnete a o svoju malú ratolesť sa budete starať tak, ako sa na dobrú mamičku patrí, nemusíte sa ničoho báť. Poradíme vám, ako na to.

Prebaľovanie

Zdá sa to možno jednoduché: vymeníme plienku a vybavené. Avšak táto aktivita si vyžaduje oveľa viac. Pozornosť venujte aj pokožke zadočka a okoliu genitálií. Poriadne ju očistite a nezabudnite ani na záhyby.

Dobre urobíte vtedy, ak zadoček natriete vhodným krémom proti zapareninám. Starostlivosť o pokožku v plienkach, ale aj ochranu pred vlhkosťou a zaparením v tomto prípade kľudne nechajte na výživný krém proti zapareninám z dielne privátnej značky K-Classic baby.

Táto značka okrem neho ponúka aj jemný a ošetrujúci olej, ktorý je rovnako vhodný. Po takomto rituáli samozrejme nasleduje výmena starej plienky za novú.

Tu platí akési nepísané pravidlo, že novorodenec, ktorý má dostatok tekutín, by mal denne spotrebovať asi 6 až 8 plienok.

Dôležitý je však výber tej správnej. Aj v tomto prípade vám pomôžu tenké, prispôsobivé a extra jemné plienky K-Classic baby, ktoré vám zaručia, že všetka vlhkosť ostane zaručene uschovaná len vo vnútri plienky.

Kúpanie

Veľa mamičiek si myslí, že dieťatko je potrebné kúpať každý deň. Určite to však nerobte, jemnú pokožku by ste mohli poškodiť a príliš vysušiť. Stačí, ak svojho drobčeka okúpete každý druhý deň, najlepšie v mierne teplej vode.

Dbať by ste mali na celé telíčko, no v prvom rade zaostrite na všetky jeho záhyby a oblasti podpazušia, krku či slabín. Budete sa možno diviť, no dôležitý je aj výber uteráku. Dajte pozor na to, aby bol z jemného mäkkého materiálu, pokožku vysušte len jeho prikladaním a zabudnite na trenie či šúchanie.


Niekedy postačí, ak telíčko umyjete len čistou vodou bez prípravkov a mydlo použijete raz, prípadne dvakrát za týždeň. Skvelou voľbou na šetrné očistenie je jemné mydlo K-Classic baby, ktoré v sebe skrýva len prospešné rastlinné oleje.

A čo vlásky? V tomto prípade vám pomôže šampón K-Classic baby, ktorý je obzvlášť šetrný nielen k pokožke hlavy, ale aj k vláskom.

Ak dodržíte tieto pravidlá a do starostlivosti pridáte poriadnu dávku materinskej lásky, starostlivosť o váš malý poklad bude viac než stopercentná. Vo všetkom ostatnom vám pomôže široký sortiment značky K-Classic baby, ktorý nájdete exkluzívne v Kauflande.