Vianočný Bazár Chalaňov

Vianočný Bazár Chalaňov
20.11.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Máte už program na druhý decembrový víkend? Ak nie, spojte predvianočnú atmosféru, príjemné nakupovanie a šancu pomôcť iným.

Vianočný bazár Chalaňov

Už v tradičnom termíne sa uskutoční Vianočný bazár Chalaňov (9. -10.12.) vo V-klube na námestí SNP, ktorý organizujú známi herci Lukáš Latinák, Majo Miezga a Robo Jakab.

S pomocou ďalších známych osobností budú herci predávať zozbierané veci, ktoré venujú a prinesú dobrí ľudia do priestorov V-Klubu už v piatok 8.12.

Vianočný Žúr Chalaňov

Bodkou za touto akciou býva už každoročne očakávaný „Vianočný Žúr Chalaňov“, kde vystupujú známi speváci, hudobné skupiny, herci a osobnosti spoločnského a kutúrneho života bez nároku na honorár. Tento rok bude žúr v pondelok 11.12. 2017 v MMC.

Výťažok zo vstupného na koncert, z predaja predmetov na bazáre ako aj z finančných darov od sponzorov poputuje štyrom zážitkovým projektom, ktoré chalani každoročne predvyberajú. Viac info na

www.vianocnybazarchalanov.sk


(zatiaľ potvrdené mená: Lukáš Latinák, Majo Miezga Robo Jakab Vidiek Tono Popovič Band Ľudové Mladistvá Peter Lipa Soňa Norisová & Zuzana Norisová Miroslav Noga Marián Labuda ml. Katka Korček & Radovan Vrabec Orth Dj Carlo Hudba vesmírna & Dominika Morávková Why Not & Majo Miezga a mnoho ďalších ) –

Lukáš Latinák - projekt Cesta z mesta - OZ Spolu proti CMV

Občianske združenie Spolu proti CMV sa zameriava na pomoc detičkám s diagnózou “vrodená CMV infekcia”, následkom ktorej sú rôznorodé, často viacnásobné postihnutia.

Budúci rok plánuje OZ opäť ďalšie stretnutie (v letných mesiacoch) a radi by ho tentokrát zorganizovali nie v meste, ale v prírode, na farme a deťom tak zabezpečiť trochu iný zážitok vrátane individuálnej canisterapie alebo hipoterapie.

Zároveň plánujú vydať charitatívny zdravý receptár pre detičky a nastávajúce mamičky.  Súčasťou receptáru sú samozrejme okrem receptov aj profi fotografie niektorých cmv detí, zrýmované ich “nádeje” a tiež je k receptáru príloha - detská omalovánka pre najmenšich.

Majo Miezga – projekt Starci na chmelu - Ružinovský domov seniorov

Zariadenie pre seniorov na Sklenárovej ul. č.14 s kapacitou 250 miest sa nachádza v mestskej časti Bratislava – Ružinov, časť Nivy. Zariadenie pre seniorov na Pivoňkovej ul. č.2 s kapacitou 30 miest pre prevažne imobilných klientov sa nachádza v mestskej časti Bratislava – Ružinov, časť Ružinov.

Radi by sme pre seniorov zorganizovali v spolupráci s Domom seniorov niekoľko výletov, na ktoré veľmi radi chodia.

Išlo by napríklad o výlet do Čiech na natáčanie hudobného programu Šlágr TV, ktorý seniori milujú sledovať v televízii. Radi by sme tak seniorov vytrhli z ich stereotypu a dopriali niekoľko chvíľ plných radosti, smiechu a kultúrneho vyžitia.

Robo Jakab - projekt Black&white – OZ EQUITY

Aj tento rok pokračuje už 6.ročník úspešného projektu združenia Equity o.z., ktoré sa venuje znevýhodneným skupinám a jednotlivcom rómskej národnosti a snaží sa o rozvoj ich vzdelania, talentu a integráciu do spoločnosti.

Detský tábor Black and white je určený pre deti a mladých ľudí z rómskych osád a znevýhodneného prostredia.

Aj v tomto roku budeme pokračovať vo workshopoch, kreatívnych dielňach, ktoré pomáhajú rozvíjať a podporovať ich talent a zručnosti. Tieto spoločné aktivity pomáhajú tiež lámať bariéry medzi rómskymi a nerómskymi deťmi a mladými ľuďmi.

Spoločný projekt – Filmárik a filmuška – VŠMU – Filmová a televízna fakulta

Chalani sa aj tento rok rozhodli pre spoločný projekt a vybrali si podporiť našu filmovú tvorbu a vzdelávanie zároveň.

Radi by sme v spolupráci s Filmovou a televíznou fakultou podporili nadaných študentov a umožnili im natočiť niekoľko hraných filmov. Štúdium v umeleckých programoch je založené predovšetkým na tvorbe študentských hraných, dokumentárnych a animovaných filmov.

Veríme, že týmto projektom podporíme ich jedinečný talent, umelecký a osobnostný rozvoj, originálny pohľad na svet, vlastný rukopis a túžbu prinášať na plátno odvážne príbehy o svete, v ktorom žijú.

Fotogaléria