Slnečná ochrana pre detskú pokožku

Slnečná ochrana pre detskú pokožku
10.6.2019 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Detská koža je tenšia a citlivejšia na škodlivý vplyv slnka ako koža dospelého človeka. Preto ju treba chrániť ochrannými prípravkami určenými pre túto vekovú kategóriu.

Žltý rad značky Daylong je určený pre deti alebo ľudí s citlivou pokožkou

Daylong baby SPF 30 je krém určený na ochranu malých detí do 1 roku a obsahuje výlučne fyzikálne filtre, ktoré neprechádzajú do kože a zostávajú len na jej povrchu.

Daylong kids SPF 30 a Daylong kids SPF 50 sú telové mlieka určené pre deti od 1 roku. Obsahujú chemické filtre, ktoré absorbujú energeticky bohaté UV žiarenie a premieňajú ho na energeticky chudobnejšie, neškodné. Produkty slnečnej ochrany Daylong obsahujú UVA aj UVB filtre, sú bez parfumu, bez prídavných konzervačných látok a sú odolné voči vode.

Chráňte svoju pokožku pred slnkom

Ochranný prípravok je potrebné naniesť 20 - 30 minút pred pobytom na slnku a nechať ho dobre vstrebať. U detí, ktoré budú behať bez plienky alebo plaviek treba natrieť aj oblasť medzi nožičkami. Prípravok je potrebné naniesť v dostatočnom množstve, aby sa neznížila jeho ochranná schopnosť. Po kúpaní vo vode, po sprche či utieraní uterákom alebo spotení je potrebné prípravok niekedy opätovne natrieť, preto si so sebou na výlet vždy zoberte aj balenie prípravku.

Deti do 3 rokov by sa nemali opaľovať vôbec a v čase najintenzívnejšieho žiarenia medzi 11:00 a 15:00 hodinou by nemali byť na priamom slnku deti ani dospelí. V tomto čase je vhodné vyhľadávať tieň a chrániť sa aj primeraným oblečením, pokrývkou hlavy a slnečnými okuliarmi.

Značka Daylong je na trhu už viac ako 25 rokov a vďaka svojej kvalite je medzi dermatológmi a pediatrami odporúčaná ako značka č. 1* v slnečnej ochrane.

Daylong okrem detského radu v žltom prevedení ponúka široké spektrum prípravkov pre celú rodinu.
Podrobnejšie informácie nájdete  na https://www.galenoderm.com/produkty.html.

*Zdroj: Agentúra AKO kvantitatívny reprezentatívny prieskum – dermatológovia a pediatri v Českej republike a na Slovensku, realizovaný v 09/2017.