Sezóna viróz sa začala – ako posilniť imunitu?

PR | 13. október 2021
Marťankovia proimun
foto: PR

Telo by malo dostať všetko potrebné, vrátane pohybu a správnej výživy, len vtedy sa dokáže lepšie brániť. Je dôležité posilniť imunitu, ktorá je síce do určitej miery vrodená, ale obranyschopnosť organizmu môžeme ovplyvniť.

Rizikové obdobie pre imunitu

Nástup detí do kolektívu býva zlomovým a náročným období aj z pohľadu zvýšenej  chorobnosti. Imunita dieťaťa dostane v prvých mesiacoch zabrať. Škôlkari nemajú ešte dostatočne vyvinutý imunitný systém preto sú, pokiaľ ide o infekčné ochorenia, najrizikovejšou skupinou. 

Je dôležité dbať na:

  • správne hygienické návyky (umývanie rúk)
  • vyváženú stravu
  • dostatok pohybu na čerstvom vzduchu
  • dbať na to, aby deti do kolektívu nechodili nedoliečené

Posilnite imunitu dieťaťa vhodnými doplnkami

Počas rizikových období, ako je nástup detí do škôlok a škôl je vhodné posilniť imunitu výživovými doplnkami. Pri deťoch dbajte najmä na zloženie produktov. PROimun tablety a sirup obsahujú vysokú dávku betaglukánov z prírodných zdrojov, výťažky zo šípok, bazy čiernej a vitamín C.

marťankovia

V čase, keď už dieťatko prejavuje príznaky prechladnutia, virózy a pod. – je unavené, trápia ho soplíky či pokašliava, môžete zaradiť PROimun AKUT.  Výborný teplý malinový nápoj, ktorý pripravíte raz denne. Obsahuje rovnako vysokú dávku betaglukánov, výťažky z medovky lekárskej, bazy čiernej a vitamín C, zinok + vlákninu. 

Ak už na dieťa „lezie“ choroba, nevystavujete ho zbytočne stresu a doprajte mu oddych a pohodu. Vedeli ste, že deti sa „rozmaznávaním“ uzdravia rýchlejšie? Teplý nápoj, deka, rozprávka a dávka vitamínov pomôžu zvládnuť chorobu lepšie.  

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: