Nový Renault CAPTUR - líder medzi mestskými SUV

Renault | 6. May 2020
Renault Captur
foto: Renault

Captur sa stal pionierom na trhu mestských SUV, čo dokazuje predaj 1,5 milióna vozidiel vo viac než 90 krajinách.

Vďaka atletickejšiemu dizajnu a zvýšenej okennej línii dostáva nový Captur skutočný vzhľad SUV. Takmer 80 percent predaných kusov modelu Captur zahŕňa dvojfarebné verzie a zákazníci tento model oceňujú pre možnosť prispôsobenia individuálnym preferenciám. Nový Captur ide ešte o krok ďalej: ponuka je obohatená o nové možnosti a nové farby pre interiér aj exteriér.

Individuálny exteriér: 

Dvojfarebná karoséria, ktorá bola úspešná u predchádzajúcej generácie, je dostupná aj pre nový Captur aj s novými farebnými kombináciami. Okrem 11 farieb karosérie budú od uvedenia na trh k dispozícii 4 ďalšie odtiene: Starry Black pre strechu a spätné zrkadlá, Atacama Orange, Highland Grey a Alabaster White pre strechu aj karosériu.

Vonkajší vzhľad nového modelu Captur si môžu zákazníci upraviť aj vďaka ďalším trom farbám pre prednú a zadnú nájazdovú hranu a ochranné lišty dverí: Highland Grey, Alabaster White a Atacama Orange.Celkovo ponúka nový Captur najmenej 90 kombinácií pre úpravu exteriéru a Captur tak bude lepšie odzrkadľovať imidž zákazníka.

Interiér

Zákazníci si budú môcť s pomocou farieb prispôsobiť aj kabínu nového modelu Captur. Nový Captur podobne ako nové Clio ponúka prémiový audio systém BOSE plne integrovaný do pravej strany batožinového priestoru bez toho, aby znižoval jeho objem. Objem sa zväčšil na vyše 536 litrov (najlepší v tejto kategórii) a k tomu je potrebné pripočítať 27 litrov odkladacích priestorov v kabíne.

Objem je možné upraviť posunutím zadnej lavice o 16 cm a s pomocou odnímateľnej podlahy, ktorá zabezpečuje dvojitú konfiguráciu a uľahčuje každodenné nakladanie. Po sklopení zadných operadiel je možné dosiahnuť takmer rovnú podlahu, čím sa nakladacia dĺžka zvýši na 1,57 m, čo je o 11 cm viac než v predchádzajúcej generácii.

Renault Captur

Renault EASY DRIVE

nový Captur rozširuje využitie asistenčných systémov a predstavuje najkomplexnejšiu a najmodernejšiu ponuku vo svojej kategórii. Najpozoruhodnejší systém je Highway and Traffic Jam Companion, ktorý je v segmente mestských SUV skôr raritou a v širšom ponímaní aj v segmente viacúčelových vozidiel. Vodičovi ponúka lepší komfort a pokoj pri jazde v dopravnej zápche a na diaľnici, čo je prvým krokom smerom k autonómnemu vozidlu a v novom modeli Captur bude k dispozícii od úplného začiatku.

Okrem ostatného vybavenia, napríklad 360-stupňovej kamery a funkcie aktívneho núdzového brzdenia s rozpoznávaním cyklistov a chodcov, sa v modelovom rade značky Renault prvýkrát objaví aj systém varovania pred pohybom za vozidlom Rear Cross Traffic Alert, vďaka čomu sa podstatne zvýši bezpečnosť pri opúšťaní parkovacieho miesta.

Renault EASY CONNECT

Skupina Renault pokračuje v stratégii, v rámci ktorej všetky svoje modely vybavuje neustálym pripojením a prislúchajúcimi službami. Umožňuje to systém Renault EASY CONNECT, balík aplikácií, ako MY Renault, ako aj multimediálny systém Renault EASY LINK a služby typu diaľkové ovládanie vozidla. Jeho úlohou je zlepšiť moderné používanie prepojenej mobility vo vnútri vozidla aj mimo neho.

Vodič aj pasažieri tak budú môcť neustále zostať v spojení so svojím digitálnym svetom. Umožňujú to najväčšie displeje na trhu mestských SUV: prístrojová doska s 10,2-palcovým displejom a 9,3-palcový multimediálny tablet orientovaný na výšku.

Novinkou v modelovom rade Captur sú nastavenia MULTI-SENSE, ktoré umožnia upraviť jazdné vlastnosti a atmosféru v kabíne. Multimediálna platforma Renault EASY LINK je navrhnutá tak, aby bola ergonomická a praktická. Je inšpirovaná dizajnom smartfónov, vďaka čomu ide o skutočne jednoducho použiteľnú technológiu. Používatelia si môžu upraviť niektoré displeje tak, aby získali priamy prístup k obľúbeným aplikáciám.

Renault Captur

Prepracovaný rad motorov

Nový Captur sa posunul o stupeň vyššie aj vďaka širšej ponuke z veľkej časti prepracovaných benzínových a dieselových motorov. Tieto motory v kombinácii s 5- alebo 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou prinášajú širšiu výkonovú ponuku: od 100 do 150 k pre benzín a od 95 do 115 k pre diesel. 

HYBRID E-TECH plug-in

Od roka 2020 sa bude Nový Captur predávať aj s plug-in hybridným motorom s označením E-TECH Plug-in.

Objednajte si testovaciu jazdu: www.renault-retail-group.sk, budete milo prekvapení...

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: