Nové, vianočné číslo MAMA a ja už v predaji!

Nové, vianočné číslo MAMA a ja už v predaji!
4.12.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Čo v ňom nájdete? Veľa (nielen) vianočného a sviatočného čítania...

Dvojičky pod stromček

„O mojom tehotenstve sme sa dozvedeli začiatkom decembra. Pred Vianocami sme zistili, že ak všetko pôjde, ako má, do rodiny nám pribudnú tri detičky naraz. Mojej mamke som to povedala hneď, no svokrovcov sme si vychutnali. Do veľkej škatule od topánok sme nakrčili kusy baliaceho papiera a pod neho sme ukryli dva páry detských topánočiek. Na vrch sme položili tretí pár. Po rozbaľovaní darčekov sme im ten náš dali do rúk so slovami, že je tu ešte jeden darček od nás. Keď ho otvorili a uvideli topánočky, veľmi sa potešili. My im hovoríme – hľadajte ďalej. Vytiahli druhý pár, nemo hľadeli a my im opäť hovoríme – hľadajte ďalej. Keď vytiahli tretí pár, len na nás pozerali a hovoria – nechápeme. Tak sme im to vysvetlili. Zo šoku sa spamätávali dlhšie, no dnes sú to už ostrieľaní starí rodičia,“ spomína na úsmevné chvíle mama Petra.

Akými ďalšími originálnymi či vtipnými spôsobmi možno starým rodičom oznámiť, že čakáte nie jedno, ale dve či tri vnúčatká?

S bábätkom môže byť vonku aj v zime

Čo drobcovi obliecť a ako zistiť, či mu je zima alebo teplo?

VIANOCE & DETI

•    Bábo a sviatočné menu? A prečo nie?! Máme pre vás skvelé & chutné recepty pre najmenších papkáčikov.
•    Ryba na detskom tanieriku. Viete, akú rybu vybrať deťom? Ktoré sú zdravé a ešte zdravšie? Ako často by sa mala objaviť v našich jedálničkoch a čo s jej prípravou najmenším?
•    Čarovný advent – nemusí byť len o pachtení sa, zháňaní a naháňaní, ale aj o zastavení sa, vdychovaní predvianočnej atmosféry a radosti malých i veľkých.
•    Tešíme sa na Ježiška – neopakovateľné chvíle s bábätkom, škôlkarom i školám.
Čo ak vás postaví pred hotovú vec a neoblomne zahlási: „Mami, tak ako je to s tým Ježiškom? Ale pravdu!“
•    Neopakovateľne iné, aj keď trochu boľavé...
„Naša rodina sa rozpadla po desiatich rokoch po tom, čo som v lete zistila, že môj muž má blízko k mame Viktorovho najlepšieho kamaráta. Práve nastupovali do tretej triedy a mne sa zrútil svet. A keďže môj ex dlho neváhal, v októbri už so svojou novou ženou žil pod jednou strechou a pre môjho syna návšteva otca znamenala aj pobyt so svojím najlepším kamarátom, v uvoľnenom režime. Ako som tomuto mohla konkurovať? Desila som sa sviatkov, lebo som tušila, že Viki bude chcieť byť aj s novou rodinou. Ale on nielenže chcel byť s nimi na Vianoce, on mi oznámil, že tam bude po celé prázdniny, lebo sa chystajú na spoločnú lyžovačku. Ozelenela som od zlosti, ale nebránila som mu. S úsmevom, aj keď sileným, som mu podala batoh a zapriala pekné sviatky. Ale zaprisahala som sa, že mu nebudem volať. Bolo to jeho rozhodnutie. Štedrý deň som strávila v pyžame, s výčitkami a akoby mi chýbal kúsok môjho ja. Prešli tri dni a nemali sme žiaden kontakt. Nechcela som ho rušiť a tak som len čakala. Čakala na to, kedy sa vráti. Asi o päť dní mi zvonil telefón. Bol to môj ex. Viki mal vysoké teploty, plakal a pýtal sa k svojej mame. Nie, nebrala som to ako výhru, lebo potom som sa dozvedela, že hoci bol prvý deň usmiaty, každý nasledujúci sa viac uzatváral do seba, čo vypuklo do horúčky. Doma som ho zabalila do deky, uvarila horúci vývar a keď mu bolo lepšie, ozdobili sme si stromček, kde ho čakali darčeky od môjho Ježiška. Zvyšok prázdnin sme strávili pri rozprávkach v papučiach a v objatí. Napokon to boli Vianoce, ktoré predsa len boli v niečom výnimočné. Naše prvé Vianoce vo dvojici, s tým, že puto medzi mnou a synom sa ešte viac posilnilo.“ Spomína si na prvé „rozvedené“ Vianoce naša čitateľka. Ako ich prežiť v zdraví, ak majú značku PO ROZVODE?
•    Tento rok bude NAJkrajší – urobte si z výberu vianočného stromčeka UDALOSŤ!
•    Tipy na darčeky – pre malých i veľkých, blízkych i vzdialených, drahšie i finančne menej náročné...

Vychovávame malých „narcisov“?

Naše deti sú čoraz pasívnejšie, menej odolné, závislé len na názore iných ľudí. Samozrejme, je potrebné pochváliť, dôležité však je, akým spôsobom sa to stane...

15 spôsobov, ako sa opýtať: „AKO BOLO DNES V ŠKOLE“?

...a dostať od ratolesti rozvitú odpoveď.

ŽIVOT s DMO – Detskom mozgovou obrnou

Aké sú najnovšie trendy v liečbe tohto ochorenia?

„Klaudia je manažérka môjho života,“ prezradil nám v rozhovore populárny Juraj „Šoko“ Tabaček. Čo o ňom prezradila jeho manželka Klaudia?

ŠPECIÁL čísla

Vzrušujúci 1. rok života dieťaťa

Skrátka všetko, čo by ste chceli vedieť o tajomstvách prvého roka bábätka.

Nezháňajte MAMA a ja – predplaťte si ju a získajte aj DARČEK!

Predplaťte si MAMA a ja s kávovarom Cafissimo PURE!

Cena predplatného, vrátane kávovaru, je teraz iba 38 €!
Objednajte si predplatné časopisu MAMA a ja na jeden rok v hodnote 22,80 €
spolu s kávovarom Cafissimo PURE v hodnote 79 € v akcii!
Pozn.: Kávovary budú distribuované až v januári.

Predplatné MAMA a ja so zľavou 6 €!
MAMA a ja si môžete predplatiť na jeden rok za cenu 16,80 €, vrátane poštovného, bez nároku na kávovar.
Hodnota 12 čísiel je 22,80 €, získate tak 6 € zľavu.

 

Fotogaléria