Kočíky 2019: Výrobcovia kladú dôraz na funkčnosť, dizajn a ekológiu

Kočíky 2019: Výrobcovia kladú dôraz na funkčnosť, dizajn a ekológiu
10.12.2018 v kategórii Infošky, autor PR, foto: PR

Čakáte bábätko a uvažujete o tom, aký kočiar si vyberiete? Pozrite si novinky, ktoré na rok 2019 výrobcovia pripravili.

Okrem funkčnosti kladú návrhári dôraz aj na ekológiu. Pokiaľ ide o dizajn, vyberie si skutočne každý. V móde sú prírodné farby, ako bežová alebo šedá, klasická čierna, ale tiež bláznivé farebné vzory.

Britax Römer Osivo: extra skladný, ekologický model

Moderné mladé rodiny dnes nesledujú iba trendy týkajúce sa módy, zaoberajú sa tiež novinkami v oblasti ekológie. Je už takmer samozrejmé, že domácnosti triedia odpad, často sa snažia obmedziť množstvo použitého plastu. Nemecká firma Britax Römer je s mladými rodinami na rovnakej vlne. Novinku pre budúci rok, kočiar Seed, tak návrhári všetkých častí, ktoré bývajú u kočíkov väčšinou plastové, nahradili komponentami z horčíka.

Športové sedenie je tvarované do podoby kokonu. Tento tvar chráni dieťa pred nárazmi pri jazde v teréne a podľa fyzioterapeutov, s ktorými Britax spolupracuje, je najvhodnejší pre správne sedenie dieťaťa.

Výrobcovia tiež počítali s tým, že mladé rodiny cestujú. Seed má preto ultra skladný podvozok so sklopným mechanizmom kol, ktorý sa dostane do každého typu auta a doma v predsieni zaberie len minimálne miesto. Výška podvozku v zloženom stave je iba 22 centimetrov.

Okrem funkčnosti je kočiar Seed skutočnou dizajnovou záležitosťou. Potvrzujú to drobné detaily, ako kožené madlo na rukoväti, alebo možnosť kombinovať niekoľko farebných kombinácií podvozku a športového sedenia alebo korbičky. Bližšie informácie o kočíku nájdete už čoskoro na www.britax-roemer.cz.

Zopa Evoque: spoľahlivý parťák do terénu

Aj  návrhári českých značiek Zopa prispôsobili svoju novinku, kočík Evoque, potrebám moderných rodín, ktoré radi trávia čas na výletoch s bábätkom.

Vďaka veľkým, odpruženým zadným kolesám s priemerom 29,5 centimetrov je Evoque schopný prechádzať akýmkoľvek terénom. Odpruženia majú tiež predné kolesá, jazda je pre deti maximálne pohodlná.

Kočík je určený pre deti od narodenia do 15 kilogramov. Ide o praktickú dvojkombináciu, pri ktorej sa z veľkých priestorových rámov vytvorí športové sedenie. Športová sedačka je polohovateľná a môže byť umiestnená aj v protismere jazdy.

Podvozok bude k dispozícii v štyroch kombináciách. K podvozku si môžete vybrať farebný set podľa svojho vkusu. Viac informácií o kočíkoch nájdete už na www.zopadesign.com

Fotogaléria