Certifikácia Demeter: Novinka na trhu kvality

Certifikácia Demeter: Novinka na trhu kvality
18.6.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: demeter

Nielen črevná flóra, ale aj flóra na pokožke ovplyvňuje zdravie Vášho dieťatka. Detská pokožka je mimoriadne citlivá, tenká, zraniteľná a prepúšťa omnoho viac látok ako naša dospelácka. Ako rodič zohrávate rozhodujúcu úlohu v zdraví Vášho dieťatka a to práve minimalizáciou jedného z faktorov – výberom vhodnej kozmetiky.

Všetky baktérie, dráždivé látky, karcinogény a alergény, z vonkajšieho prostredia prenikajú do kože, koncentrujú sa v tele dieťaťa a vytvárajú takzvanú chemickú záťaž organizmu. Deti do dvoch rokov sú 10-krát viac náchylné na karcinogénne chemické látky ako my dospelí a zhromažďujú až 50% svojho celoživotného rizika rakoviny do druhých narodenín.

Nie je prírodný ako prírodný

Drvivá väčšina prírodných kozmetík nie je vôbec certifikovaná bio a samotné označenie „prírodný“ taktiež nič neznamená. Držíme sa presvedčenia, že jediná skutočne prírodná alternatíva je certifikácia DEMETER. Označenie výrobku DEMETER znamená viac ako bio a pochádza z roku 1924. Z veľmi prísnych DEMETER štandardov vznikol neskôr menej náročný štandard a tým je BIO.

Znamená to, že produkty demeter pochádzajú z biodynamického hospodárstva a je to známka najvyššej kvality z prírody. Demeter farma tvorí samostatný ekosystém, kde hlavným cieľom je viac pôde dávať ako brať. Je to maximálna symbióza rastlín, živočíchov a trvalo udržateľného hospodárstva.

Rastliny sú pestované a zberané podľa lunárneho cyklu tak, že je dosahovaná ich maximálna účinnosť. Pôda na farme sa nikdy (ani v minulosti) nedostala do kontaktu s umelými hnojivami či pesticídmi.

demeter kozmetika

Kozmetika DEMETER

Demeter kozmetika pre Vašich najmenších neinhibuje prirodzené funkcie zdravej pokožky, ale pomáha spúšťať jej samoozdravovacie procesy. Nikde inde nenájdete tak kvalitné a vzácne suroviny ako v kozmetike označenej certifikátom kvality DEMETER – liečivé kobylie mliečko na atopické ekzémy a dermatitídy, čínsky batát light root na zapálenú detskú pokožku či detský šampón s bachovými esenciami a mnoho iného.

Najvyššiu úroveň prírodnej kozmetiky by mali používať aj nastávajúce a samozrejme aj dojčiace mamičky, pretože starostlivosť o bábätko sa začína v prvom rade starostlivosťou o seba. Chemikálie z kozmetiky sa dostávajú do krvného obehu a končia v tele a v materskom mlieku...

Objavte takto nový rozmer prírodnej kozmetiky, ktorých je síce na trhu mnoho, ale iba jediná je skutočne prírodná a konečne dostupná aj na Slovensku!

Nech je otázka v kozmetike akákoľvek – odpoveď je vždy Demeter.

www.prirodnyraj.sk
kontakt: 0904 55 33 96