Avon Pochod za zdravé prsia

Avon | 12. máj 2022
Avon pochod za zdravé prsia
foto: Avon

Ani tento rok Avon nezaháľa a ku širokej ponuke charitatívnych predmetov pribudnú Symboly Avon Pochodu za zdravé prsia - ružové Tričko, traky a šatka.

Tento rok sa ZNOVA NAŠTARTUJE v poradí 12. ročník Avon Pochodu za zdravé prsia, ktorý prináša niekoľko noviniek vrátane nových symbolov Pochodu - Tričiek za zdravé prsia 2022.

Znova naštarujeme prevenciu

Rakovina prsníka je v celosvetovom meradle tretím najčastejšie sa vyskytujúcim nádorovým ochorením a čoraz častejšie sa ochorenie diagnostikuje u mladých žien. Predstavuje viac ako 13% všetkých nových prípadov rakoviny diagnostikovaných v krajinách EÚ v roku 2020. Práve preto je dôležité neustále zvyšovať povedomie nielen o samotnom ochorení, ale predovšetkým o prevencii a dôležitosti samovyšetrení.

„U mňa sa podarilo zachytiť nádor vďaka prevencii, na ktorú chodím a aj som chodila pravidelne každý rok,“ podelila sa o svoju skúsenosť Veronika Stuparková, onkologická pacientka a zároveň jedna z tvárí tohtoročnej kampane. Nie je to však pravidlom a zachrániť život môže v niektorých prípadoch práve samovyšetrenie. Niektoré nádory totiž rastú rýchlejšie ako iné a v čase preventívnej prehliadky ešte nemusia byť hmatateľné. 

„Rakovina prsníka má naozaj veľa typov, pričom aj každá pacientka je jedinečná a unikátna – ako každá žena. Každá pacientka má navyše jedinečný súbor okolností ako je genetika, anamnéza, pôvod pričom toto všetko ovplyvňuje už aj tak typovo špecifickú diagnózu,“ hovorí MUDr. Vladimír Bella, primár mamologického oddelenia v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave a tiež odborný garant projektu Avon za zdravé prsia.

Podporte onkologické pacientky

Ani tento rok Avon nezaháľa a ku širokej ponuke charitatívnych predmetov pribudnú Symboly Avon Pochodu za zdravé prsia - ružové Tričko, traky a šatka.

  • Nové unisex Tričko Avon za zdravé prsia 2022 tradične upozorňuje na dôležitosť prevencie i na samotné ochorenie a pomôcť môže naozaj každý jeho kúpou za sumu 19,90 €.
  • Svoj outfit môžete doplniť tiež o štýlovú Šatku Avon za zdravé prsia 2022 za 7,90 € alebo šikovnými Trakmi Avon za zdravé prsia 2022 za 9,90 €.
Avon sa zaväzuje, že za každý takýto predaný Symbol za zdravé prsia venuje finančné prostriedky práve na boj proti rakovine prsníka.

Avon Pochod za zdravé prsia

Postavte sa s nami po dvojročnej pauze opäť na štart už 24.9. na Tyršovom nábreží a zaplavte s nami ulice Bratislavy do typickej a výraznej ružovej farby. Svojou účasťou ukážete ženám po celom Slovensku svoju podporu aj to, že na nich záleží. Vyzbieraná čiastka putuje o.z. Tak trocha inak a ich projektu Štartovacie balíčky pre bezvlásky, o.z. Zdravá žena na výskum vplyvu chemoterapie, rádioterapie a hormonálnej liečby na neurokognitívne funkcie u onkologických pacientok v dlhodobom sledovaní. 

Cieľom každého ročníka charitatívneho podujatia je vyzbierať finančný výťažok, ktorý slúži na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia. Pridajte sa aj vy k jedinečnej iniciatíve a pomôžte tak ženám, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. K veľkým zmenám vedú predsa malé krôčiky. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: