Ako si správne vybrať make-up v lete podľa typu pleti

Farmasi | 23. máj 2022
Farmasi

Leto pleti lichotí, príjemný snedý vzhľad dodáva pokožke šmrnc a aj po líčidlách siahame menej. Dôležité je pleť dôkladne očistiť od mazu a potu, nepoužívať priveľa vrstiev a líčidiel a nájsť ten správny odtieň make-upu.

Minimalizmus

Vodeodolná riasenka a jemný lesk na pery – to je asi základ ženskej beauty kabelky počas horúcich dní. Niektoré dámy nedajú dopustiť na ľahký tónovací púder, aby sa neleskli. Výber záleží od typu pleti.

Všeobecne platí, v lete je menej viac. Ľahké textúry sú vhodnejšie ako hutné make-upy a skôr siahnite po tónovacích produktoch, ako po krycích.

Ak používate pravidelne make-up, v lete dbajte najmä na textúru, ktorá by mala byť ľahká a pozor na výber odtieňa. Pokožka sa prirodzene pobytom na slnku opáli a ten, ktorý ste používali v zime, jej už nebude „sedieť“.

Uberte aj z množstva make-upu, prípadne siahnite radšej po ľahšom tónovacom kréme, BB krémy a textúrovo ľahké make–upy sú v lete ideálne. Krycie tyčinky a korektory upravia miesta, ktoré potrebujete viac zakryť.  

Make-up v lete

  • Make-up na leto by mal obsahovať aj SPF faktor. Chrániť pokožku pred priamym slnečným žiarením je veľmi dôležité a potrebné.
  • Pred nanesením make-upu si pokožku dôkladne očistite.
  • Nenanášajte si hutný a hustý make-up na celú tvár, použite tónovací make-up a korektor.  
V lete doprajte svojej pleti viac hydratácie. Zvonku aj zvnútra, pitný režim a čistenie pleti od nečistôt a potu je základ. Takto zdravú pleť pobozkanú slnkom nemusíte skrývať pod hrubými nánosmi líčidiel, stačia jemné úpravy, ktoré pleť nechajú dýchať a zjednotia ju. Celú ponuku starostlivosti o pleť si pozrite TU.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: