Ako vybrať správny kočík pre vás i vaše dieťa?

Ako vybrať správny kočík pre vás i vaše dieťa?
29.10.2019 v kategórii Bábätko, autor Redakcia , foto: Baby Direct

Vanička, golfáč, kombinácia, športiak - mamičke sa možno aj zatočí hlava z toľkých pojmov. Ponuka je dnes totiž naozaj široká. Ako sa v nej zorientovať a vybrať toho najlepšieho pomocníka pre prevážanie vášho dieťaťa?

Čo je kombinovaný kočík?

Kombinovaný kočík sú vlastne také dva kočíky v jednom. Znamená to, že dostanete podvozok a k tomu korbu pre bábätko i športové sedenie pre väčšie, sediac dieťa. Môžete sa stretnúť tiež s pojmom trojkombinácia - v tom prípade sa jedná o celý set obsahujúci navyše ešte autosedačku, ktorá bude kompatibilná s podvozkom kočíka.

Kde budete jazdiť?

Pred výberom je dôležité si uvedomiť, ako a kde chce mamička kočík využívať. Podľa toho sa rozhodnete, aké vlastnosti na vašom kočíka nesmú chýbať a aké môžete potlačiť.

Kočíky do prírody

Kolieska sú dôležitým základom pre kočíky, s ktorými chcú mamičky zdolávať vzdialenosti v teréne. Už neplatí, že jediné kvalitné kolieska sú tie nafukovacie. Kolieska so špeciálne vyvinutou pevnou výplňou dnes ponúkajú minimálne rovnako komfortnú jazdu, ako tie nafukovacie. Navyše ušetria starosti s dofukovaním a vyhnete sa aj prepichnutiu. Dôležité je, aby kolieska boli dostatočne veľké a odpružené.

U kočíkov do terénu potom nie je na obtiaž, keď podvozky majú nejaké kilo navyše. Zaistí tak väčšiu stabilitu a zabráni prevráteniu.

Ideálnym kočíkom, ktorý zvládne aj ťažký terén a zároveň neurobí hanbu na prechádzke v meste je Britax Römer Go Big 2. Má veľmi pevný podvozok a kvalitné kolesá a do detailu prepracovanú korbu aj športové sedenie. Za svoje kvality získal v minulosti najlepšie hodnotenie v prestížnom teste organizácie Stiftung Warentest.

ako vybrať kočík

Kočíky do mesta

V meste mamička potrebuje, aby sa kočík ľahko ovládal a nebol príliš ťažký na zdvíhanie pri cestách mestskou hromadnou dopravou. Na prechádzkach mestskými parkami je samozrejme dôležitý tiež moderný dizajn. Pre tieto účely sú vhodné kočíky s menšími kolieskami a ľahšími podvozkami. Ak by ste sa v priebehu používania rozhodli, že chcete predsa len častejšie do prírody, značka dnes ponúka riešenie v podobe možnosti výmeny koliesok za športovejšiu verziu.

Jednoducho ovládateľný, ľahký kočík, ktorý ale zároveň má kvalitný podvozok aj kolesá, je Britax Römer B Agile M. Má veľa praktických vychytávok ako napríklad skladanie jednou rukou.

ako vybrať kočík

Kočíky na šport

Behanie je dnes veľkým trendom. Ak patríte tiež k športovým nadšencom, poobzerajte sa po kočíkoch, ktoré budú zvládať vaše tempo. Kočíky určené pre šport sa vyznačujú trojkolovým podvozkom s kvalitnými kolesami. Nesmie chýbať ani ručná brzda umiestnená na madle. Jedine tak bude vaša športovanie bezpečné pre vás i bábätko.

Skvelým parťákom na športovanie je kočík Bob Revolution Pro, ktorý je schválený ako pre behanie, tak pre inline korčuľovanie. Využívajú ho aj profesionálne trénerky strolleringu (cvičenie mamičiek s kočíkmi).

ako vybrať kočík