Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Odmieta UM

    , Autor: Kikuska97

    Dobry den,moj syn uz treti den odmieta UM..prikrm,kasu ci ovocnu vyzivu spapa. Aj vodu vypije,no akonahle mu ponukam UM tak odhadzuje flasu rukami a zacne mrncat,skusala som uz menit flasky aj som skusila dat namiesto UM 1tky 2jku ani tu nechcel,aj lyzickou som skusila mu ponuknut aj to vyplul. Jediny krat kedy mi vypije,je vecer o 23:00 ked ho budim na posledne krmenie,vtedy vypije krasne celych 150ml ale pije v polo spanku..rano mu davam znova UM to vypije ale zo 150 necha 90ml a uz nechce zasa..co mam robit? Treba utekat ku dr? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Netreba mu mlieko okrem času, kedy ako udávate ho vypije mu vôbec dávať. Ponúkajte vodu, aby nebol smädný. Podávajte príkrmy a síce ste nenapísali ako je dieťa staré, ale keď už má príkrmy, tak mlieko nemusí dostávať respektíve maximálne 2 až 3x denne.