Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Chia semienka

    , Autor: 1zelenoocko2

    Dobrý večer, syn má 20 mesiacov. Chcem sa opýtať či mu môžem dávať chia semienka a v akom množstve. Obsahuju veľa vápnika a syn odmieta umelé a aj kravské mlieko. Prestala som ho kojiť a kedže nechce vôbec umelé mlieko a ani kravské, tak mám obavy či má dosť vápnika a ostatných vitamínov. Mlieko v bežnej varenej strave spapá, aj každodenne papá jogurty, syry, smotanové polievky, tvaroh. No neviem, či to postačuje.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    O chia semienkach neviem nič.
    Kravské mlieko z bežnej siete potravín by som mu v tomto veku ani neponäúkala.
    Ak má mliečne výrobky, cca 250 gramov mäsa týždenne, obilniny, strukoviny, nie je potrebné piť mlieko.