Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ukoncenie kojenia

    , Autor: mireille

    Dobry den, pani doktorka,
    Chcela by som sa s Vami poradit ako postupovat. Mam 10 mesacneho chlapceka, ktoreho kojim 3x denne a v noci cca kazde 3 hod, niekedy menej, niekedy castejsie (je to zly spac, casto buntosi). Potrebovala by som ho z mojich zdravotnych dovodov odstavit, no odmieta mi vypit umele mlieko. Zatial som skusila babylove a sunar. Mam skusat dalsie druhy, alebo ostat pri jednom a to vytrvalo ponukat? Mam obavy ho odstavit natvrdo ked umele mlieko odmieta, vody cez den vela nevypije, aby sa nedehydroval. Je pravda, ze ak by som vydrzala aspon do roka, potom uz dieta ak ma vyvazenu stravu, mlieko ako napoj az tak nepotrebuje? Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vaše zdravie je v tejto chvíli prvoradé, ak je potrebné odstaviť, spravte to.
    V tomto veku už môže jogurt, má mliečnu kašu a vlastne všetky zložky potravy: mäso, ovocie, zeleninu, obilninu, ž'tko alebo aj celé vajce, červenú šošovicu, Je to pestrá strava, takže ak by už aj teraz mlieko nepi, nič sa nedeje.
    Druhy mlieka by som isto nemenila, Sunar je veľmi fajn, má mliečnu chuť, deti ho dobre pijú. Skúste mu ho ponúknuť nie z fľaše ale z hrnčeka alebo z fľaše nie s cumlíkom ale s takým pevnejším nástavcom, dostať v lekárni alebo zdrav potrebách od aventu.