Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Umelé mliečko

    , Autor:

    Dobrý večer prajem chcela by som sa opýtať malý má 11mesiacov papáme umelé mliečko Beba ha2 musíme prejsť na bebu ha 3 ? Či môžme stále papať ha2 ? Aký je rozdiel medzi ha2 a ha3? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pesný rozdie neviem a nie je to ani potrebné. Je tam pravdepodobne viac niektorých živín na dané množstvo.
    Zatiaľ nemusíte prejsť na trojku ale po roku je to vhodné. Som zástancom toho, že dieťa má mať mlieko, mliečnu porciu do troch rokov vo forme umelého mlieka, formuly a v tom prípade je lepšie číslo 3.