Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Pitný režim

    , Autor: timi.t

    Dobrý deň pani doktorka, ďakujem za odpoveď.
    V prvej otázke som sa zle vyjadrila ohladom množtva vypitej vody(pije čistú nesladenú dojčenskú vodu) myslela som naj jeden krat 3-4 x120 ml, za cely den priplizne 2litre. Mna napadlo,ci sa nemoze ukludnovat na flaske s vodou,nakolko nema cumlik,moze si masirovat dasná. Snazim sa jej miesto vody cez den ponuknut ovocie,napr. Jablcko.
    Snažim sa malej co najviac venovať, maznať sa s ňou, chodime na prechadzky,hrame sa... vela sa aj tuli a nosi sa.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dva litre vody je veľmi veľa!!!!! Ovocie má mať raz alebo dvakrát denne.
    Vzhľadom na množstvo vypitej vody, dporúčam vyhadať lekára a skontrolovať moč, hlavne špecifickú hmotnosť.