Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Detské kaše

    , Autor: zuzumyska

    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať, či môžem dávať jesť osemmesačnému dieťaťu kupované ovocné kaše, ktoré obsahujú malé percento jahodového, malinového alebo pomarančového prášku, keď jahody a maliny sú alergény a spolu s citrusami by sa nemali podávať deťom do jedného roka.Nechcem mu stále dávať len jablká a hrušky a ostatné kaše obsahujú nejakú zakázanú ovocnú zložku. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja deťom spočiatku neodporčam vôbec dávať kaše s píchuťami, pretože práve tie môžu byť pre dieťa alergénom, Existuje kaša babylove gries v Dm drogerie a tá nemá príchute. Môžete použiť aj umelé mlieko a do neho zarobiť babylove bezmliečnu kašu, stačí zamiešať, kaša je instantná. Pokojne dávajte stále hrušku alebo jablko, dieťaťu to určite nevadí. Nemôžeme za to, teda my pediatri, že obchod sa chce presadiť a firmy vyrábajú kaše s rôznymi, podľa nás aj úplne nevhdonými príchuťami, ako sa udávate. Je na vás, aby se ich nekupovali a ignorovali.