Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Skladovanie vakcin

    , Autor: Simona007

    Dobry den.prosim vas potrebujem poradit.mala som ist so synom na prve povinne ockovanie.doktor mi predpisal recept s tym ze som si to mala vyzdvihnut a uschovat doma v chladnicke.to som tie vakciny tam mala mat nejaky mesiac.tak som si povedala ze si ich vyzdvihnem tesne pred ockovanim.medzitym bol syn chory tak sme tam isli na vysetrenie a pytali sa na tie vakciny.pohorseni ze som ich nevybrala.nevedela som ze to treba do siedmych dni vybrat.podpisala som papier s tym ze akceptujem ze mi za to moze prist pokuta.ok.dnes som vakciny vybrala no do chladnicky sa mi ich podarilo dat az po troch hodinach.myslite ze budu v poriadku alebo ako mam dalej postupvat?co sa s nimi moze stat ked som ich nedala hned do chladu?som z toho dost v strese nakolko je to uz druhy problem s vakcinami.vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tento prístup zo strany vášho lekára je úplne nesprávny! a nekaceptovateľný! hlavne ak sa jedná o povinné očkovanie. Lekár si má vakcíny do ambulancie zabezpečiť sám, preplatí ich potom vypísaním receptu!!!!!!!!!!§V žiadnom prípade si rodič vakcíny nevyberá a neuskladňuje ich doma!!!!!!!!!!!!!! Povedzte, že žiadne vakcíny nevyberiete, nebudete ich doma uskladňovať a ak s tým lekár nebude súhlasiť, tak mu oznámte, že jeho konanie ohlásite na regionálny úrad verejného zdravotníctva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!