Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie v troch rokoch

    Dobrý deň,
    moja dcéra narodená 30.3 2005 má byť preočkovanáí proti DiTePer. Pediatrička mi automaticky predpísala vakcínu Infanrix, ktorú si rodič hradí sám. Zistila som, že deti sa preočkuvávajú aj vakcínou D.T.COQ, ktorú hradí poisťovňa.
    Chcem sa spýtať, či môže byť dcéra preočkovaná i vakcínou hradenou poisťovňou? Predtým bola očkovaná proti DiTePer vakcínou PENTACt-HIB.
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Áno, môže byť preočkovaná vakcínou D.T.COQ. Lekárka sa Vás mala opýtať, či dáte dieťa zaočkovať touto, plne hradenou vakcínou alebo si za vakcínu Infanrix doplatíte.