Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Tehotenstvo

    , Autor: ela1111

    Dobrý deň chcem sa spytat som v 5. tyzdni těhotenstva. Mám predlzene vlasy je to problém? Pocula som že sa vlasy nemaju farbit tak neviem či aj toto je problém. Za vašu odpověď vám ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, či sa pri predlžovaní vlasov aplikujú nejaké chemikálie, ak áno, nepokračovala by som v predlžovaní. Podobne farbenie vlasov je zásah chemikáliami na povrch tela. Z vlasov sa nevsrebávajú, skôr z pokožky. Na druhej strane dnešné farby by nemali byť toxické, takže nie je potrebné farbenie vlasov považovať za rizikový faktor v tehotenstve. Faktom je, že ako je to len možné, treba sa pôsobeniu chemikálií na organizmus tehotnej ženy vyhýbať.