Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,385 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Hepatitida B

  , Autor: odbornik2

  Dobry den,

  Chcela by som sa opytat ci mozem byt nakazena hepatitidou tybu B, ak som bola ockovana v 5 rokoch vakcinou engerix (teraz mam 18) a nedavno robene pecenove testy mam uplne v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Podľa informácií, ktoré o očkovaní máme, by ste sa nakaziť hepatitidou typu B nemali.

Podobné otázky

 • Hepatitída B

  , Autor: odbornik2

  Bola som proti nej očkovaná ako malá, teraz mám 18 rokov.
  Môj priateľ sa lieči akurát proti tejto chorobe a ja by som sa chcela opýtať koľko má očkovanie účinnosť a či je možnosť nakazenia sa.
  Výsledky moču a pečeňové testy mám dobré.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ak ste boli komletne očkovaná / preverte si to, sú to tri dávky v odstupe mesiac a päť mesiacov medzi prvou a druhou a druhou a treťou/, mali by ste byť chránená proti tomuto ochoreniu dlhodobo, určite viac ako 15 rokov. Ale očkovanie musí byť naozaj kopletné.

 • Hepatitída B

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,

  rada by som vás poprosila o radu, momentálne som v 37 tt, počas môjho tehotenstva bola u manžela diagnostikovaná Hep. B. Vzhľadom na moje tehotenstvo mi nebolo odporúčané dať sa ihneď zaočkovať, ako je to s očkovaním po pôrode resp. počas dojčenia? Kedy sa očkujú novorodenci proti Hep. B a za akú dobu po očkovaní sú odolní proti uvedenému vírusu?
  ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Otázka je, či ste na prítomnosť vírusu hepatitidy B pozitívna aj vy. pravdepodobne nie, to by sa v tehotenstve zistilo, vyšetruje sa to. Môžete sa nechať zaočkovať hneď po zotavení sa po pôrode, určite aj počas dojčenie, to nie je dôvodom odložiť žiadne očkovanie. Deti sa očkujú v treťom mesiaci života proti žltačke typu B, očkovanie potom pokračuje do konca prvého roka ešte dvakrát. Väčšina očkovaných jedincov, včítane malých detí je chránená proti ochoreniu už po prvom mesiaci od podania druhej dávky.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: