Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • OCKOVANIE

    Dobry den, chcela by som sa spytat na ockvanie proti hepatitide A+B.Pred 14 rokmi som bola ockovana Engerixom, mozem sa teraz sat znova ockovat Twinrixom?
    Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ste tri krát zaočkovaná prit žltačke typu B nie je potrebné znova očkovať Twinrixom. Stačí sa zaočkovať dospelou verziou očkovacej látky proti žltačke typu A /Havrix/ potrebuje podanie dvoch dávok vakcíny v rozpätí pol až jedneho roka.