Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • preočkovanie a tehotenstvo

    Dobrý deň, mám 25 rokov.pracujem ako zdravotná sestra.v roku 2002 som bola očkovaná Euvaxom (1.dávka),potom 2.,3.dávkou podľa príslušnej schémy.chcem sa opýtať, či je potrebné preočkovanie a ak áno tak po akej dobe.a moja druhá otázka sa týka toho, že ak je potrebné preočkovanie či je to preočkovanie kontraindikáciou na otehotnenie,prípadne ak by som otehotnela po zaočkovaní či to bude mať nejaký vplyv na plod/bábätko.ďakujem za odpovede.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podla očkovacej schémy nie je potrebné preočkovanie, predpokladá sa, pokial ste neprekonali závažné ochorenie s narušením imunitného systému, celoživotná ochrana proti ochoreniu