Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • interval

    Dobry den pani doktorka. Mojho syna zaockovali na mumps, ruzienku a osypky, a najblizsie ho chcem dat ockovat na hepatitidu A. Aky dlhy interval treba dodrzat? A co sa tyka reakcie na zivu vakcinu, maly mal tyzden po ockovani teploty skoro 40, a na 4. den sa mu vyhodili po celom tele cervene bodky. Traja doktori nam povedali tri rozne diagnozy, podla vas mohla to byt silna reakcia na vakcinu? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Interval po živej očkovacej vakcíne k ďalšiemu očkovaniu odporúčam najmenej šesť týždňov, v obzlášť závažných prípadoch, kedy ďalšie očkovanie neznesie odklad je možné očkovať po uplynutí jedného mesiaca.
    Reakcia, ktorú popisujete bola najpravdepodobnejšie reakcia po očkovaní proti uvedeným chorobám. Táto reakcia sa popisuje, nebýva častá ale ani neznamená nežiadúci účinok po očkovaní ani poruchu imunitného systému dieťaťa. Dieťa má príznaky podobné osýpkam ale nie je infekčné.