Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • nežiadúce účinky

    Dobry den, mam 2-mesacneho syna, ktoreho sme dali zaockovat proti rotavirusom. Ma toto ockovanie nejake neziaduce ucinky, nejaky vplyv napr. na traviaci system? Synceka dojcim aj prikrmujem Nutrilonom. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Výrobca udáva vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú hlavne na zažívacom systém, teda nechutenstvo, zvracanie, hnačka, prípadne zvýšená teplota. Očkujeme proti tomuto ochoreniu často, asi štyri roky a uvedené príznaky som doposiaľ u očkovancov nepozorovala.