Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vedľajšie účinky vakcíny rotarix

    , Autor: skorica1103

    Dobrý deň,
    zvažujem očkovanie synčeka proti rotavírusom. prosím Vas, chcela by som sa opýtať, či má vakcína nejake závažné vedľajšie, nežiadúce účinky a ak ano, aké.
    prosim kedy je vhodné dať zaočkovať synčeka (teraz má 7 týždňov), mali sme ťažký pôrod (VE), ďalej vrodená infekcia, bral ATB, silná žltačka (2 týždne), že ak má oslabenú iminutu, aby nezareagoval na vakcinu...
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Práve vakcína ho bude chrániť proti závažnému ochoreniu.hlavne ak má oslabenú imunitu Očkujeme po šiestom týždni veku, ideálne okolo ôsmeho týždňa, očkovanie musí byť ukončené do konca 6teho mesiaca.
    Nežiadúce reakcie sa popisujú hlavne v oblasti zažívacieho traktu, teda niekoľko riedkych stolíc alebo ojedinele zvracanie. občas pozorujeme bolesti bruška, viac plakania. Tieto príznaky som doposiaľ / myslím plač/ u mojich očkovaných detí nepozrovala.