Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ...

    som este panna a chcem sa dat ockovat proti Rakovine krčka maternice a chcela by som sa spytat ci mozem mat pohlavny styk uz aj po prvom ockovany ?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie ako také so sexuálnym životom nesúvisí, môžete sa nechať očkovať kedykolvek. Pravdou je , že toto ochorenie sa prenáša pri pohlavnom akte / dokonca nemusí dôjsť ani k penetrácii/, takže očkovanie je vhodné previesť pred začiatkom pohlavného života. Ochrana proti ochoreniu nastáva jeden mesiac po tretej dávke očkovacej látky / u oboch typov vakín/, preto je najlepšie začiatok pohlavného života nechať na toto obdobie.