Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prevenar 13

    dobrý deň, mám otázku ohľadne tejto vakcíny Prevenar 13. Čítala som totiž a ak som dobre pochopila, že touto novou vakcínou budú očkované len tie deti, ktoré už majú absolvované aspoň jedno očkovanie prevenarom, alebo sa narodili po 1.júli 2010. Moja dcéra sa narodila 25.5.2010. Znamená to, že ak budem chcieť, aby bola očkovaná touto novou vakcínou, musím uhradiť nejaký doplatok? Alebo má nárok na novú vakcínu aj ona?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetky deti, ktoré sa začínajú očkovať po 1.7.2010 majú prevenar 13 plne hradený poisťovňou. Vzhľadom na to, že vaše dieťatko sa začne očkovať v auguste, začne sa prevenarom 13.