Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • stat verzus poistovna

    Dobry den.Chcela by som sa opytat :mam 3 mesacnu dcerku a bude sa ockovat proti pneumokokom.A su ock.latky,ktrore preplaca stat a aj co si doplacam od 13 do 17eur podla poistovne a neviem aky je v tom rozdiel a ako sa rozhodnut aby to bolo pre nu to najlepsie.Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Obe očkovacie látky chránia proti tzv. invazívnym kmeňom baktérie streptococcus pneumoniae, tieto invazívne, útočné kmene spôsobujú závažné ochrenia detí, ktoré môžu mať celoživotné následky alebo dokonca aj skončiť úmrtím. Obe očkovacie látky sú kvalitné, nepozorujeme po nich nežiadúce ani výrazné vedľajšie účinky. Synflorix, očkovacia látka bez doplatku chráni proti desiatim typom uvedenej baktérie, Prevenar 13 proti 13tim typom uvedenej baktérie, na túto vakcínusa dopláca 13 Eur. Rozhodnutie je na vás, najlepšie vám poradí váš ošetrujúci lekár.