Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie

    Mila pani lekarka,mozem dat zaockovat dceru proti pneumokokom ak ma zvysene hodnoty bielych krviniek?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem prečo ich má a aký jej celkový stav a klinický nález. To musí rozhodnúť jej ošetrujúci lekár a ten aj rozhodne, či môže byť očkovaná Prevenarom.
    Určite nemôže byť očkovaná ak má práve prebiehajúce akútne horúčnaté, pravdepodobne bakteriálne ochorenie, ktoré je jednou z možností, prečo má zvýšené hodnoty bielych krviniek. To sa naozaj musí posúdiť individuálne.