Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti pneumokokom

    Dobrý deň p. doktorka!
    Mám 8-mesačného syna, u ktorého sa v moči opakovane vyskytuje klebsiella pneumonia a to viac ako 10 na 5. Močový sediment mal doposiaľ vždy v poriadku. Navštevujeme aj nefrologickú ambulanciu, kde nám pani doktorka antibiotickú liečbu zatiaľ neodporúčala, nakoľko je sediment v poriadku. Inak je syn v súčasnosti zdravý. Zaujímalo by ma, či ho môžem v takomto prípade dať zaočkovať proti pneumokokom.
    Pripomeniem ešte, že keď mal 2,5 mes. bol hospitalizovaný kvôli stafylokokovej sepse (vysoké teploty, nález v moči-e.coli, v nose zlatý stafylokok, hemokultúra-stafylokokus epidermidis, pleseň v tráviacom trakte po sirupe Zinnat).
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je v súčasnosti zdravý a lekár po vyšetrení dieťaťa, zhodnotení zdravotného stavu aj aktuálnych výsledkov, ktoré má k dispozícii, rozhodne , že môže byť očkovaný, nie je dôvod dieťa neočkovať.