Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • pnemokok

    d obry den!moja dcerka mala v decembri 2r.kazdy mesiac ma nadchu.mame ju zaockovat proti pneumokokom?kamaratka ma trochu vystrasila ze vraj su aj take pripady ked dieta ostalo ochrnute alebo malo aj ine trvale nasledky po ockovani proti pneumokokom.naozaj sa to moze stat?uz som bola odhodlana ist na ockovanie ale tato informacia velmi v ystrasila.co by som mala robit?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nežiadúce reakcie po každom očkovaní existujú a žiadny rozumný lekár ich nespochybňuje. Zatiaľ som nepočula ani nečítala o prípade, že by dieťa ostalo po očkovaní proti pneumokokom ochrnuté.
    Nemôžete predpokladať a žiadny lekár vám nezaručí, že vaše dieťa nebude mať po očkovaní proti pneumokokom nádchu. Očkovanie chráni proti určitým typom vyvolávateľa závažných ochorení.