Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti kliešťovej encefalitíde

    Dobrý deň, chcela by som s aopýtať, kedy je obdobie na I.očkovaciu dávku proti kliešťom? Niekde som totiž čítala jeseň a niekde zase jar.
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Najvhodnejsie je zacat na jesen, aby sa do jari, kedy sa objavia znova klieste vytvorili protilatky v dostatocnej miere. V zasade je ale mozne a aj vhodne zacat ockovanie kedykolvek.