Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti kliešťovej encefalitíde po purpure

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, či je bezpečné očkovanie proti kliešťovej encefalitíde, keď dieťa dostalo purpuru ako imunologickú reakciu (nezistilo sa na čo). Bolo to pred tromi rokmi a ochorenie sa odvtedy neopakovalo.
    Ďakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To musí rozhodnúť lekár, ktorý dieťa sleduje budď v odbornej ambulancii alebo váš detský lekár. Pri nejasnostiach by som volila konzultáciu v ambulancii pre komplikácie očkovania aj s kompletnou dokumentáciou o ochorení a vyšetrením dieťaťa. očkovanie sa prevádza neživou očkovacou látkou, takže myslím, že očkovanie je možné.