Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kliešťová encefalitída

    , Autor: bubu2

    prosím Vás o názor. mám ročného syna. Kúpili sme dom na dedine s veľkou záhradou, ktrorá susedí s malým lesíkom. V záhrade aj tam v lesíku je množstvo kliešťov. Manžel pracuje tiež v rizikovej oblasti, od zamestnávateľa dostal aj príkaz zaočkovať sa proti kliešť. encefalitíde. Stalo sa už párkrát, že doniesol aj domov kliešťa a všimli sme si ho až večer. Rozmýšlala som, že by som zaočkovala aj syna, ale detska sestra našej pediatričky ma odhovára, že je to zbytočné. Naša pediatrička mi bez slova vypísala recept na očkovaciu látku, nebola proti očkovaniu. Už mám to očkovacie sérum doma v chladničke (na krabici je napísané, že sa to má skladovať pri teplote 2 - 6 stupňov) a ja neviem či mám syna zaočkovať.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je dieťa zdravé, nemá žiadne kontraindikácie, teda prekážky očkovania, nie je dôvod nedať ho zaočkovať.