Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • borelioza

    dobrý den, chcela by som sa opýtat,moje dieta po prieliečený antibiotikami ma pozitivitu borreliovych protilatok bez klinickej sympt.je možné že sa na toto ochorenie može znova nainfikovat klieštom?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ budú protílátky pretrvávať v určitej hladine, tak nie. Hladina protilátok však po určitom čase klesá a za určitých okolností je reinfekcia, teda znovunakazenie možná.