Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otázka

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať. Môj 4 ročný syn bol ako 2,5 ročný uštipnutý kliešťom a bol vysoko pozitívny na boreliozu. Následne bol liečený antibiotikami. Z rozboru krvi bolo zistené, že mu hodnoty postupne klesajú. Chcela by som ho dať teraz na jar zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde. Nebude to pre neho riziko?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nebude to riziko vzhľadom k prekonaniu boreliozy, pretože očkovanie proti kliešťovej encephalitide je očkovanie proti úplne inému ochoreniu, než je borelioza.