Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • chripka

    Dobry den.
    Chcela bz som sa spytat kedy a ci vobec by som mohla dat zaockovat proti chrypke 5 mesacnu dcerku (6 mesiacov bude mat 26.11.09).Treba aby bolo dieta pri ockovani uplne zdrave?Mame aj 5.5 rocnu dcerku ktora chodi do skolky,ta uz zaocovana je ale mam obavy ci sa cez nu nenakazi mladsia(v skolke sakontaktu s chorymi detmi neda vyhnut)
    dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je staršia očkovaná, chrípkou neochorie a teda ani nekazí mladšiu.
    Bábätká sa môžu očkovať po dovršení šesť mesiacov.