Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otazka

    dobry sen pani doktorka, mam 18 mesacnu dceru a rozmyslam ci je dobre ju dat zaockovat. sme sledovany a imuno-alergologii(kvôli castych chorobam-soplikya akasel) a na kardiologii(zistovali ci nema zapal srdcoveho svalu kvoli zlym vysledkom krvy a rengenu-nepotvrdeny,ale v lavej komore a dierku a m.chlopnou jej preteka viac krvy ako by malo).masa pediatricka mi neodporucila ockovanie,kym nechodi do skolky. je dobre dat ju zaockovat? nemoze jej to nejako ublizit?pocula som aj ,ze niektory ludia hned po ockovani ochoreju.co by ste mi poradili?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vaše dietatjko je sledované kardilogom a alergologom, teda má predsa len nejakú poruchu zdravia, hlavne takéto deti je velmi důležité očkovat, aby sa zabránilo ochoreniu na chrípku a možným komplikáciám. Očkovanie jej nemůže ublížit. Ak ľudia ochorejú po očkvaoní, je to pravdepodobne spůsobené iným vyvolávatelom než chrípkovým vírusom, ale keďže je to časovo spojené s očkovaním, tak sa príčina pripisuje očkovaniu.