Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nedostatok mlieka

    , Autor: Miššška

    Dobrý deň prajem, chcela by som sa prosím Vás informovať ohľadom dojčenia a prikrmovania môjho synčeka, má 9 mesiacov, keď sa narodil malý, predchádzala som jeden zápal za druhým, aj napriek všetkému som to ustála a ďalej kojila, mávala som strašnu nadprodukciu mlieka, drobec nestíhal piť a ja odsávať, čo sa dnes nedá povedať, teraz mám za deň max 200-300 ml aj to som rada niekedy ani toľko, viac neodsajem, malý nepije z prsníka ale musím odsať a dať mu do flašky, lebo keď ho chcem nakojiť tak sa len hrá a nechce jesť, mám pocit, že ho už strácam, neviem či mám začať UM, čo by som nerada, samozrejme prikrmujem papá zeleninku, mäsko, jogurty, ovocie, kašu..Má aj kruhy pod očami, teraz už neviem či to môže mať aj z toho, že ma nedostatok mlieka. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kruhy pod očami z nedostatku mlieka určite nemá. Mohol by to mať z dôvodu chudokrvnosti.
    Keď sa odsáva mlieko, tak väčšinou koTým, že odsávanie nie je celkom fyziologický proces / tým je dojčenie/ tak sa mlieka tvorí menej. Ale netrápte sa, to, že ste ho živili materským mliekom do tohto veku je úplne dostačujúce. Postupne prejdite na umelé mlieko.