Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vhodne mlieko pre novorodenca

    , Autor: ivanka

    Dobry den chcela by som sa opytat ake mlieko si mam kupit v pripade ak mi pocas dojcenia dojde moje v noci, aka znacka je najlepsia a kolko ml mlieka by mal vipit novorodenec ... nas je este len na ceste ale chcem byt aj na takuto situaciu priravena ... Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Často poviem mamičkám, že ak sa boja, aby náhle neostali bez mlieka pre dieťatko a upokojí ich to, nech si kúpia niektoré umelé mlieko. Značka nie je podstatná, všetky u nás dostupné sú kvalitné, čo najviac pripodobňujúce materské mlieko / ale nie je to materské mlieko!!!!!!!!!!/ Ešte som nezažila, že by matka zvečera do rána nemala dostatok mlieka a musela náhle použiť takéto mlieko. Kojenie je proces, treba ho prispôsobiť konkrétnemu dieťatku a mamičke a konkrétnej situácii. Riešiť nedostatok mlieka, hlavne na začiatku dokrmovaním umelým mliekom je zväčša zbytočné a vedie to k tomu, že sa dostatočná laktácia a dostatok mlieka ani nepodarí. Takže kúpte si mliečko ale neberte to ako prvé riešenie problému!!!!!!!!!