Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dieťatko nespi

    , Autor: Mony_ka

    Dobrý večer,
    máme taký problém. Moja mesačná dcérka cez deň takmer vôbec nespi. Zatiaľ ju kojim a podla pediatricky pribera normálne. Takmer cely den len plače a jedine co ju ukľudni je ked ju prilozim na prsník, avšak malo co sa napapa,a potom len cucka ako dudlik a hned zaspi. Úplne odkvecne od únavy. Ked ju potom prelozim do postielky tak za malu chvilku je hore a zase plače a zase na prsnik a stale dookola. Jedine kde vydrží pospat aspon hodinku je na rukach alebo na hrudi. A tak sa fungovať neda. Som uz totalne vyčerpaná z toho. V noci ako tak pospi ale aj to zaspi okolo 22hej a kazdu hodinu sa budi a cca okolo 4tej uz ani nezaspi alebo mrnci v postielke a treba ho každú chvilu utisovat. Som z toho zničená a bojim sa ze z vyčerpania stratim mliecko. Ked veľa placka, tak jej davam Espumisan, Coliprol a probiotika Biogaia. Zatiaľ nebol problém zeby nekakala alebo nepiskala. Viete mi poradit ako postupovať aby sa mala vyspinkala a ja som mala tiez cas na oddych?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem. Sú to normálne prejavy dieťatka, chce sa stále kojiť, čo jej treba dopriať, neponáhľať sa, kojiť opakovane pri každom kojení aj z oboch prsníkov. Keď na prsníku zaspáva treba ju zobudiť zatlačením na bradičku alebo položením malíčka do pusinky, vtom sa preberie, priložiť ju k druhému prsníku a tak to prestriedať niekoľko krát. Budením sa lepšie napapá a je šanca, že bude dlhšie spinkať.