Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • problem s kakanim

    Dobry den, prosim vas o radu. Moja 3 mesacna dcerka je na UM. Pred tyzdnom sme na radu dr. zmenili Nutrilon HA na Nutrilon Comfort. Mala a stale ma problem s kakanim. Kaka len s pouzitim reklalnej rurky. Velmi ma to trapi. A hlavne aj to, ze stolica je riedka, niekedy az vodnata a predsa sa nevie vykakat. Ako dlho, kolko dni, ju mozem nechat bez pomoci? A ako spravne davkovat kvapky Sab simplex? Mozem sucastne davat aj Bio Gaja? Viete mi prosim poradit ako postupovat? Cvicime nozickami, masirujem brusko, davam ju lezat na brusko (ale na brusku nespi), no nic nepomaha. A este jedna vec ma trapi. Od zavedenie Nutrilonu Comfort papa az po 4-5 hodinach a vypije v priemere 140ml. Nie je to velmi velky casovy odstup? Dakujem Vam pekne, za Vase rady, velmi si to cenim.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kojené dieťa bežne nemá stolicu aj niekolko dní a nei je to problém. Podobne to býva aj u umelo živených detí, majú stolicu len raz za niekolko dní, preotže všetky zbytky z mlieka vycikajú. Stolica môže byť u dieťaťa v tomto veku riedka. Takže, ak nemá ťažkosti v zmysle zvracania, krvi v stolici, enormného nekľudu, tak aj dva tri dni stolicu nemusí mať.
    Odporúčam kvapky Sab simplex alebo Espumisan, probiotika môže dostávať dlhodobo, buď bio gaia alebo lactobacil swis. V jej veku by mala byť pauza 4 až 5 hodín len raz denne, ideálne v noci